Nowy numer 3/2019 Archiwum

Biskup zdymisjonowany

Po skandalu, jakim zakończyła się organizacja I Nocnego Półmaratonu we Wrocławiu, zdymisjonowany został Waldemar Biskup, dotychczasowy dyrektor Wrocławskiego Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji.

- Po pierwsze chciałem bardzo serdecznie przeprosić potencjalnych i jak się później okazało, rzeczywistych uczestników, a po drugie wszystkich wrocławian - mówił w niedzielne przedpołudnie prezydent Rafał Dutkiewicz. I Nocny Półmaraton, który miał się rozpocząć 22 czerwca o godz. 20, został odwołany ze względu na uchybienia organizacyjne przy zabezpieczaniu trasy. Okazało się, że firma, która miała się tym zająć, nie wywiązała się z zadania i policja, tuż przed startem zawodów, nie wyraziła zgody na przebiegnięcie zawodników przez miasto. Start imprezy był przesuwany wielokrotnie, aż ostatecznie zawody odwołano. Mimo to kilka tysięcy osób przebiegło ulicami Wrocławia.

Jeszcze w nocy prezydent Dutkiewicz wezwał do siebie wszystkie osoby odpowiedzialne za organizację imprezy, a rano ogłosił decyzje personalne. Ze stanowiska odwołany został Waldemar Biskup, dotychczasowy dyrektor Wrocławskiego Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji, a swego stanowiska nie może być pewny również Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, przebywający aktualnie na urlopie. - Poprosiłem go o przerwanie urlopu. Przed wyjazdem zapewniał, że wszystko jest w porządku. W tym tygodniu zjawi się we Wrocławiu i złoży wyjaśnienia - dodaje prezydent. Zapewnił też, że wszystkim uczestnikom zostanie zwrócona opłata związana z uczestnictwem. - Nie ulega wątpliwości, że jest to ogromna wpadka ze strony organizatorów. Ci, którzy ponoszą za to odpowiedzialność, będą bardzo skrupulatnie rozliczeni - mówił R. Dutkiewicz.

Do wyjaśnienia przyczyn tego, że impreza się nie odbyła, została powołana specjalna komisja, na czele której stanęła wiceprezydent Anna Szarycz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • pawro
  24.06.2013 12:10
  Ale onetowski tytuł. Przypomina się "Miś" i Wawrzyniec Pruski- polski szlachcic.
  Biskup, Biskup- on się nazywa biskup- świecki urzędnik.
  doceń 7
 • Awa
  24.06.2013 13:05
  Tytuł rodem z Faktu
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy