Nowy numer 42/2018 Archiwum

Należą do Chrystusa

- Nie ludzie są dla was, wy jesteście dla ludzi - mówił abp Józef Kupny do akolitów tuż przed udzieleniem im święceń diakonatu.

Święcenia diakonatu otrzymuje się na zakończenie piątego roku studiów i formacji seminaryjnej   Święcenia diakonatu otrzymuje się na zakończenie piątego roku studiów i formacji seminaryjnej Kamil Cieliński Wręczając Ewangeliarz, metropolita zobowiązał diakonów do proklamowania Dobrej Nowiny i życia słowem Bożym   Wręczając Ewangeliarz, metropolita zobowiązał diakonów do proklamowania Dobrej Nowiny i życia słowem Bożym Kamil Cieliński

 

 

 

 

 

 

 

Zgodnie z obrzędem święceń, przed ich udzieleniem rektor  MWSD we Wrocławiu ks. Adam Łuźniak przedstawił metropolicie kandydatów do diakonatu. Następnie rozpoczął dialog z biskupem:

W homilii metropolita zwrócił uwagę, że każdy powołany do kapłaństwa powinien wejść na drogę, którą idzie Jezus. Dodał przy tym, że diakon musi głęboko poznać Chrystusa i nauczyć się Go kochać, a przez modlitwę i ciągły dialog z Bogiem powinien stawać się człowiekiem prawdziwie duchowym, który coraz bardziej upodabnia się do Pana. – Nikt, kto nie ma mocnych podstaw duchowych, nie może wytrwać w swojej posłudze – zaznaczył.

Arcybiskup wiele miejsca w swojej homilii poświęcił tematowi miłości do ludzi i do Kościoła, ukazując ją jako naturalny owoc więzi z Chrystusem. Zauważył, że dziś dla wielu krytyka Kościoła stała się wyznacznikiem postępowości. – Ta pokusa braku miłości do Kościoła dotyka także osoby duchowne. Dlatego pamiętajcie, że Chrystus żyje w tej wspólnocie. Nikt nie ma więzi z Chrystusem, kto występuje przeciwko Kościołowi i kto nie szanuje Kościoła - spuentował.  

Przypomniał również, że wszyscy idący za Jezusem i przez Niego powołani w swojej misji nie są sami. – Przez włożenie rąk Chrystus bierze cię w posiadanie i mówi: „Należysz do mnie”.

Oto cała homilia abp. Józefa Kupnego:


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy