Nowy numer 42/2018 Archiwum

Lekcja patriotyzmu

Msza św. dziękczynna w 30 lat po pielgrzymce Jana Pawła II na Dolnym Śląsku oraz w intencji parafii pw. św. Wawrzyńca w Wołowie obchodzącej 15-lecie erygowania została odprawiona przez kard. Henryka Gulbinowicza. Po Eucharystii, w ramach Nocy Kościołów, odbyło się spotkanie z red. Janem Pospieszalskim.

Spotkanie z popularnym dziennikarzem odbyło się pod tytułem "Nauczanie Jana Pawła II – Wolność i Solidarność". – Dziś żyjemy w Polsce, która jest pęknięta. To pęknięcie nie istnieje samo z siebie. Ono zostało wygenerowane sztucznie po to, by nas podzielić, skłócić, byśmy byli słabi – mówił do mieszkańców Wołowa Jan Pospieszalski. – Dzisiaj ludzie się budzą z tego letargu i nagle przecierają oczy ze zdumienia.

Były już redaktor TVP przekonywał, że w wielu aspektach naszego życia nie odzyskaliśmy pełni wolności po 1989 r. Zaznaczył jednak, że są środowiska, którym dobro Ojczyzny leży bardzo mocno na sercu.

Na początku swojej prelekcji Jan Pospieszalski mówi również o "Gościu Niedzielnym". Warto posłuchać całego wykładu:

cz. 1

ĆWICZENIE NA WYOBRAŹNIE - Leon Złotkowski
StowarzyszenieWiS

cz. 2

CWICZENIE NA WYOBRAZNIE- Ewa Kubasiewicz
richo2055

cz. 3

ĆWICZENIE NA WYOBRAŹNIE - Andrzej Michałowski
StowarzyszenieWiS

cz. 4

CWICZENIA NA WYOBRAZNIE - Krzysztof Wolf
richo2055

cz. 5

CWICZENIE NA WYOBRAZNIE - Stanislaw Fudakowski
richo2055

cz. 6

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy