W każdą wakacyjną niedzielę można tu uczestniczyć w Mszy św.
Eucharystia odprawiana jest w niedziele o 14.00. Od piątku do niedzieli od 10.00 do 14.00 na szczycie Ślęży kupić można medale-cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie prac remontowych, a także poznać historię świątyni. Medale dostępne są również m.in. przy kaplicy pw. Matki Bożej Dobrej Rady i Mądrości Serca w Sulistrowiczkach – gdzie warto zobaczyć niezwykły rzeźbiarski wystrój i witraże ukazujące kwiaty z sulistrowickich łąk. Parafia w Sulistrowicach – do której należy i kaplica w Sulistrowiczkach i, od niedawna, kościół na Ślęży – prowadzi zbiórkę srebrnego złomu. Będzie on wykorzystany przy produkcji kolejnych medali.
– Staramy się przywrócić sakralny charakter tego miejsca – mówi proboszcz, ks. Ryszard Staszak, wspominając także o aktach wandalizmu zdarzających się na Ślęży. – To jest góra maryjna, związana – zgodnie z wezwaniem kościoła – z tajemnicą nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję. Aktualnie będziemy doprowadzać prąd do świątyni, zaczynamy także prace kamieniarskie. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć punkt widokowy na kościelnej wieży. Warto dodać, że od roku przy żółtym szlaku prowadzącym na szczyt znajdują się kapliczki Drogi Krzyżowej autorstwa Andrzeja Bukowskiego, artysty z Kościeliska.
Dzieje kościoła na szczycie sięgają XII wieku, kiedy to Piotr Włostowic sprowadził na Ślężę zakon augustianów i ufundował na jej szczycie kościół i klasztor. Zakonnicy przenieśli swą siedzibę do Wrocławia, ale Ślęża pozostała w ich władaniu. W latach 1698-1702 wznieśli tu murowaną świątynię pw. Nawiedzenia NMP – na miejscu starego zamku, rozbudowanego w XIV w. przez księcia Bolka II. Zniszczona podczas pożaru w 1834 r., została odbudowana w połowie XIX w. Po II wojnie światowej kościół był co prawda remontowany, jednak w ostatnich latach ulegał postępującym zniszczeniom. W 2012 r. został przez wrocławskiego metropolitę przekazany parafii w Sulistrowicach – od tego czasu rozpoczęły się intensywne prace remontowe.
Pod Ślężę warto przybyć choćby 28 lipca – w kaplicy u jej podnóża, pw. Matki Bozej Dobrej Rady i Mądrości Serca – zostanie wtedy odprawiona Msza św. z okazji 645. rocznicy śmierci piastowskiego księcia, Bolka II, z którego osobą związany był zamek na szczycie góry.
14 lipca na Mszę św. u podnóża góry przyjechało kilku uczestników X Ślężańskiego Zlotu Garbusów Agata Combik /GN Niedzielna Msza św. na szczycie - razem z pupilami Agata Combik /GN