Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gotuj się do drogi

Przygotowania do XXXIII Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę są już na ostatniej prostej. Trwają zapisy zarówno tych, którzy trasę przejdą na własnych nogach, jak również tych, którzy będą się łączyli z pątnikami duchowo.

Do 1 sierpnia trwają zapisy we wszystkich parafiach archidiecezji wrocławskiej. Dodatkowo, od 30 lipca do 1 sierpnia, w godz. od 11 do 17 będzie działał Centralny Punkt Informacji Pielgrzymkowej w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" - Wrocław, ul. Bujwida 51. Posługujący tam wolontariusze udzielą wszystkich chętnym potrzebnych informacji związanych z wyruszeniem w trasę jak również z duchowym uczestnictwem w wydarzeniu.

Pielgrzymi wyruszą na szlak pod hasłem „Trwajcie mocni w wierze”. – Codziennie, podczas konferencji, będziemy prezentować sylwetki świętych i błogosławionych. W lepszym poznaniu omawianych świadków wiary będą nam pomagały obecne wśród nas ich relikwie – mówi ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski. Zachęca do skorzystania z możliwości spotkania żywego Boga w drugim człowieku i w otaczającej pątników przyrodzie. Podkreśla, że niezależnie od wieku uczestnikom zawsze udziela się ogromna, młodzieńcza radość.

Trasa, którą muszą przejść pielgrzymujący wynosi ponad 200 km. Na pokonanie tego dystansu mają zaplanowane 9 dni. - Wyruszamy 2 sierpnia o godz. 6 z katedry wrocławskiej. Na Jasną Górę planujemy przybyć 10 sierpnia ok. 9. O godz. 11 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem naszego nowego metropolity, abp. Józefa Kupnego - mówi Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych. Zachęca również do tego, by ci, którzy osobiście nie mogą być na szlaku dołączyli w Częstochowie i uczestniczyli w Eucharystii. - Duchowych uczestników nie zostawiamy też bez niczego. Każdego dnia będzie można wysłuchać ciekawych audycji o tematyce pielgrzymkowej oraz bezpośrednich relacji z trasy za pośrednictwem Radia Rodzina. Zapraszamy na antenę o 13.10 i 20.30. Obszerne relacje będą też dostępne na stronie www.wroclaw.gosc.pl - zachęca "Kuzyn". Głównym elementem duchowego pielgrzymowania będą jednak nabożeństwa w wielu kościołach. - Przygotowaliśmy modlitewniki dla 3 tys. osób i mamy nadzieję, że ich modlitwa będzie wspaniałym wsparciem dla idących na własnych nogach - dodaje W. Wowk.

Więcej informacji o tym jak przygotować się do pielgrzymki oraz jak i gdzie się zapisać na stronie www.pielgrzymka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama