Nowy numer 2/2021 Archiwum

Biskup Andrzej już w Rio

Do Brazylii dotarli już biskupi wybrani przez Papieską Radę ds. Świeckich, którzy od środy będą głosić katechezy uczestnikom ŚDM. Wśród nich jest bp Andrzej Siemieniewski.

W czasie Światowych Dni Młodzieży ponad 250 biskupów z całego świata będzie głosić katechezy w różnych językach. Przybliżą w ten sposób główny temat ŚDM - „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”. Wśród nich jest 5 biskupów z Polski: kard. Kazimierz Nycz z Warszawy, bp Henryk Tomasik z Radomia, bp Andrzej Czaja z Opola, bp Marek Mendyk z Legnicy i bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia.

Miejsce i dzień, w którym dany biskup będzie głosił katechezę, nie zostaną ujawnione. Wyznaczono jedynie kościoły, w których odbędą się spotkania z danym języku. I tak Polacy wysłuchają katechez w kościele Matki Boże z La Salette, który znajduje się w dzielnicy Catumbi, niedaleko centrum miasta, oraz w kościołach: św. Bartłomieja, św. Łucji, Matki Bożej Fatimskiej i św. Antoniego Marii Zaccarii, w dzielnicach oddalonych kilkanaście kilometrów od centrum. W pobliżu tych świątyń zostały już rozlokowane grupy z naszego kraju. - Chcemy, aby to spotkanie z biskupem było dla młodzieży niespodzianką - tak tłumacza organizatorzy fakt utrzymywania w tajemnicy nazwiska katechisty.

Do Rio dotarła też wrocławska grupa pielgrzymów, która przeżywała tydzień misyjny w Kurytybie. Zostali zakwaterowani w pobliżu parafii Matki Bożej Fatimskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama