Nowy numer 32/2022 Archiwum

Piłca Nożna Uliczna Osób Bezdomnych

V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych Wrocław Cup 2013 trwają na wrocławskim rynku 3 i 4 sierpnia. Nie pozostawmy naszych zawodników bez dopingu!

Wrocław Cup 2013 to okazja, by odkryć, że ludzie bezdomni mają swoje pasje, talenty i osiągnięcia, a schroniska czy noclegownie są często miejscami, gdzie mogą z powodzeniem rozwijać swoje zainteresowania. Jak podkreślają organizatorzy, piłka nożna, udział w treningach i turniejach to doskonała pomoc w walce z nałogami i w dążeniu do samodzielności, a dla tych, którzy stanowią obsługę techniczną – forma aktywizacji zawodowej. Warto dodać, ze tegoroczne mistrzostwa będą okazją, by rozpocząć obchody 30-lecia działalności Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, które powstało w 1983 roku.

Na wrocławskie rozgrywki co roku przyjeżdżają reprezentacje narodowe wielu krajów. W tym roku chęć uczestnictwa zgłosiły między innymi drużyny z dalekiej Kambodży, Ghany czy Argentyny. Udział w turnieju Wrocław Cup 2013 to dla zawodników bezpośrednie przygotowanie do Mistrzostw Świata Osób Bezdomnych, które odbędą się tydzień później w Poznaniu. We wrocławskim spotkaniu weźmie udział 160 zawodników (16 drużyn po 10 osób), 20 członków obsługi technicznej turnieju – osób bezdomnych rekrutujących się spośród mieszkańców placówek Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, 20 wolontariuszy z wrocławskich szkół i uczelni, będących opiekunami drużyn.

Na potrzeby turnieju na rynku powstanie specjalna infrastruktura – podest o wymiarach 26 × 20 metrów ze sztuczną trawą oraz specjalnym boiskiem do piłki nożnej ulicznej (22 × 16 m), namioty dla obsługi technicznej, zawodników i pomocy medycznej, a także telebim i miejsce dla spikera.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama