Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tytuł jednak będzie

Senat Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przyzna tytuł doktora honoris causa prof. Zygmuntowi Baumanowi - poinformował prof. Robert Kwaśnica, rektor DSW. Stanie się tak, choć prof. Bauman prosił, by uczelnia tego nie robiła.

Rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej powiedział, że zebrani w trybie natychmiastowym członkowie senatu uczelni zdecydowali niejednogłośnie o podtrzymaniu wcześniej podjętej uchwały.

Odwołana została jednak oficjalna uroczystość nadania tytułu, która miała się odbyć 24 października. Rektor nie był w stanie powiedzieć, kiedy i w jakiej dokładnie formie tytuł trafi do prof. Baumana.

- Senat podziela obawę, że negatywne emocje wyrażane z przyczyn pozamerytorycznych przez przeciwników decyzji DSW o nadaniu prof. Zygmuntowi Baumanowi tytułu Doctora Honoris Causa, a także wypowiadane publicznie zapowiedzi destrukcyjnych działań w dniu promocji, mogłyby tę uroczystość zakłócić, odbierając jej głęboki akademicki sens - czytał treść uchwały przyjętej przez senat DSW, prof. Robert Kwaśnica.

Cytując kolejny punkt uchwały tłumaczył, że senat nie znajduje formalnych, ani merytorycznych powodów do zmiany uchwały z czerwca 2013 nadającej prof. Z. Baumanowi tytuł doktora honoris causa DSW i w związku z tym utrzymuje uchwałę w mocy. Rektor przyznał, że podczas głosowania 14 osób było za przesunięciem uroczystości na inny termin, a 4 zagłosowały przeciw.

Prof. R. Kwaśnica decyzję senatu uzasadniał tym, że w liście, który skierował prof. Bauman do rektora w ubiegłym tygodniu, choć wyraził nadzieję, iż jego rezygnacja zostanie przyjęta, to jednak dodał, że przyjmie bez zastrzeżeń każdą decyzję uczelni.

Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma