Nowy numer 33/2018 Archiwum

Czas przejść do realu

Kiedy kilka miesięcy temu pierwszy raz pisaliśmy o Ewie, byliśmy pewni, że jeszcze o niej usłyszymy… jak już będzie po egzaminach gimnazjalnych. Teraz młoda wrocławianka zaprasza na spotkania osoby, którym bliska jest idea ochrony życia.

Wkrótce miną dwa lata od czasu, gdy Ewa Rejman założyła na jednym z portali społecznościowych profil Młodzi Pro Life. Tłumaczyła wówczas, że chce w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec manipulacji w mediach, jakoby przeciwnikami zabijania nienarodzonych były jedynie osoby starsze, podczas gdy młodzi i nowocześni mieli być zwolennikami aborcji. – Chciałam zwyczajnie odkłamać wizerunek proliferów – tłumaczyła. Dziś popiera ją już prawie 16 tys. osób z całego świata. Większość ma nie więcej niż 25 lat.

W czasie naszej ostatniej rozmowy Ewa opowiadała o pragnieniu organizowania spotkań dla osób, którym bliska jest idea ochrony życia. Przeszkodą były wtedy… czekające ją egzaminy gimnazjalne i konieczność poświęcenia czasu na naukę. Te ma już za sobą i jak się dowiedzieliśmy, szkołę ukończyła z wyróżnieniem, a zatem – jak przekonuje wrocławianka – czas przejść do kolejnego etapu działalności pro life. – Z jednej strony zależy mi na tym, byśmy zobaczyli, że jest nas wielu. Świat wirtualny sprawia bowiem, że wydaje się, iż wprawdzie mamy wielu znajomych, jednak przed ekranem w rzeczywistości jest się najczęściej samemu – tłumaczy Ewa. Podkreśla, że takie spotkania mogą przekonać innych, iż nawet nie posiadając wielkich środków, można zrobić dużo dobrego. Chce także zadbać o wymiar edukacyjny spotkań i planuje, by ich częścią były prelekcje, wykłady tłumaczące sens ochrony życia.

Okazja do spotkania zwolenników i sympatyków Młodych Pro Life już 31 sierpnia o 16.00 w domu parafialnym kościoła NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach. Połączone ono będzie z warsztatami: „Życie kontra śmierć – jak argumentować?”. – Chcemy pokazać bezzasadność argumentów najczęściej stosowanych przez zwolenników aborcji, jak np. „płód nie jest człowiekiem” czy „kobieta ma prawo decydować o własnym ciele” – tłumaczy Ewa, dodając, że w spotkaniu może wziąć udział każdy, komu bliska jest idea pro life. – Na pewno nie będziemy sprawdzać, czy osoba jest naszym fanem czy nie, ani ile ma lat. Każdy niech czuje się zaproszony.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • ewula97
    29.08.2013 10:03
    Podaję link do wydarzenia na fb :) https://www.facebook.com/events/357523367713833/
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma