Nowy Numer 29/2018 Archiwum

SOS na ratunek człowiekowi

12 wykładów, 8 konwersatoriów, wieczorne konferencje ascetyczne i prawie pół tysiąca uczestników. Kolejna edycja WDD dobiegła końca.

Podsumowując tegoroczne spotkania, ks. dr Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, zwrócił uwagę na towarzyszące im hasło: „Syn Boży – centrum naszej wiary”. – Coraz częściej słyszymy, że człowiek się odczłowiecza, przez co traci swoją tożsamość – mówił, dodając: – Twierdzi się nawet, że żyjemy już w epoce postczłowieka. Ideologia gender wydaje się to potwierdzać. Słyszy się wołanie "SOS na ratunek człowiekowi". Zatem Chrystus, Boży Syn, nauczyciel człowieczeństwa, w swojej ponadczasowości, jest dziś dla nas nie tylko przypomnieniem o konieczności ratowania człowieka w jego człowieczeństwie, lecz jednocześnie przychodzącym na ratunek człowiekowi. Ks. M. Biskup podkreślił, że uczestnicy tegorocznego sympozjum mieli niezwykłą okazję pogłębienia swojej więzi z Chrystusem, poznania Go i mocniejszego umiłowania.

Do tych słów nawiązał abp Józef Kupny, zamykając 43. WDD. Przyznał, że chciałby, aby w archidiecezji wrocławskiej ostatnie dni sierpnia były czasem, kiedy wszyscy duszpasterze i katecheci gromadzą się na Wrocławskich Dniach Duszpasterskich. Metropolita określił sympozjum jako element stałej formacji niezbędnej do rozwijania żywej więzi z Chrystusem i zdobywania odwagi świadczenia o Nim.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma