12 wykładów, 8 konwersatoriów, wieczorne konferencje ascetyczne i prawie pół tysiąca uczestników. Kolejna edycja WDD dobiegła końca.
Podsumowując tegoroczne spotkania, ks. dr Marian Biskup, wikariusz biskupi ds. duszpasterstwa, zwrócił uwagę na towarzyszące im hasło: „Syn Boży – centrum naszej wiary”. – Coraz częściej słyszymy, że człowiek się odczłowiecza, przez co traci swoją tożsamość – mówił, dodając: – Twierdzi się nawet, że żyjemy już w epoce postczłowieka. Ideologia gender wydaje się to potwierdzać. Słyszy się wołanie "SOS na ratunek człowiekowi". Zatem Chrystus, Boży Syn, nauczyciel człowieczeństwa, w swojej ponadczasowości, jest dziś dla nas nie tylko przypomnieniem o konieczności ratowania człowieka w jego człowieczeństwie, lecz jednocześnie przychodzącym na ratunek człowiekowi. Ks. M. Biskup podkreślił, że uczestnicy tegorocznego sympozjum mieli niezwykłą okazję pogłębienia swojej więzi z Chrystusem, poznania Go i mocniejszego umiłowania.
Do tych słów nawiązał abp Józef Kupny, zamykając 43. WDD. Przyznał, że chciałby, aby w archidiecezji wrocławskiej ostatnie dni sierpnia były czasem, kiedy wszyscy duszpasterze i katecheci gromadzą się na Wrocławskich Dniach Duszpasterskich. Metropolita określił sympozjum jako element stałej formacji niezbędnej do rozwijania żywej więzi z Chrystusem i zdobywania odwagi świadczenia o Nim.