Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wyjdźcie do ludzi

- Waszym zadaniem jest głoszenie Ewangelii pracy - powiedział abp Józef Kupny do kilkudziesięciu duszpasterzy ludzi pracy z całej Polski, zgromadzonych we wrocławskiej katedrze na Eucharystii.

– Tego oczekują od was ludzie – dodał metropolita, wskazując, że Dobrą Nowinę należy głosić zarówno tym, którzy przychodzą do kościołów, jak i tym, którzy są daleko od świątyń. – Trzeba wyjść do środowiska ludzi pracy, tak jak to było kiedyś. Chrystus nas tam posyła – powiedział hierarcha.  

Spotkanie we Wrocławiu wpisuje się w cykl spotkań duszpasterzy posługujących ludziom pracy. Poza wspólną modlitwą i okazją do bliższego poznania miasta, kapłani jutro będą słuchać wykładów na temat wyzwań stojących przed nimi we współczesnym świecie. Problem ten podjął w czasie homilii ks. dr Stanisław Jóźwiak, kanclerz wrocławskiej kurii. – Każdy czas stawia Kościołowi inne wyzwania. Dziękujemy Bogu za genialne odczytanie potrzeb człowieka w czasach minionych i modlimy się dziś o właściwe odczytanie drogi do człowieka na nasze czasy – mówił kaznodzieja, dodając: – Prosimy Boga, by słowo Ewangelii także dziś zadziwiało, wyjaśniało, budziło człowieka i mobilizowało go do pracy, nade wszystko do pracy nad sobą.

Na zakończenie dziękując duszpasterzom za wspólną modlitwę głos zabrał Walenty Styrcz z Zarządu Regionu dolnośląskiej „Solidarności”, zwracając uwagę, że na Eucharystii świat pracy reprezentowali jedynie ludzie skupieni w związku. – Kochani duszpasterze, zobaczcie ile macie pracy, by nauczyć nas, że nie tylko w niedziele i święta należy być w kościele – powiedział. – Musimy uporządkować „Solidarność”, by wróciła na łono Chrystusa, tak jak jest w naszej preambule, że jesteśmy związkiem chrześcijańskim nie z nazwy, ale z przekonania i z miłości – dodał W. Stycz.

Duszpasterze ludzi pracy z metropolitą wrocławskim abp. Józefem Kupnym   Duszpasterze ludzi pracy z metropolitą wrocławskim abp. Józefem Kupnym Ks. Rafał Kowalski /GN Świat pracy reprezentowany był przez dolnośląską "Solidarność"   Świat pracy reprezentowany był przez dolnośląską "Solidarność" Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma