Nowy numer 4/2023 Archiwum

Zapatrzcie się w Matkę

Po siedmiu dniach pieszego pielgrzymowania cel został osiągnięty. Szesnastu kleryków MWSD we Wrocławiu dotarło na Jasną Górę.

Właśnie w kaplicy Cudownego Obrazu zakończyła  się Eucharystia, której przewodniczył pielgrzymujący wspólnie z alumnami ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu. W homilii przypomniał wszystkim pielgrzymom, że przybywając na Jasną Górę, mogą się czuć tak, jakby przyszli do Matki, która ich doskonale zna, jest gotowa wysłuchać i zdolna zrozumieć. – Maryja nie jest boginią i nie zajmuje miejsca należnego Chrystusowi, ale tak jak ziemska matka prowadzi od początku swoje dziecko za rękę, tak samo Ona wskazuje nam drogę ku zbawieniu – podkreślił ks. Artur. Wspominając o celu pielgrzymowania wrocławskich alumnów, wezwał ich, by zapatrzyli się w Maryję, która stanowi wzór dla swoich dzieci, i tak jak Ona byli zasłuchani w słowo Boże oraz dyspozycyjni wobec braci.

Pielgrzymka jest już tradycją wrocławskiego domu ziarna. Przeżywają ją alumni przed rozpoczęciem trzeciego roku studiów jako jeden z punktów duchowego przygotowania do przyjęcia stroju duchownego.

Zapatrzcie się w Matkę   Tradycyjnie pielgrzymowanie rozpoczęła modlitwa przy figurze NMP, znajdującej się w seminaryjnym ogrodzie Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy