Nowy numer 5/2023 Archiwum

Piąta kadencja

Jednym z zadań 19. Walnego Zgromadzenia Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” był wybór nowych władz. Przewodniczącym został ponownie ks. dr Jerzy Witczak.

Dyrektor biblioteki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu będzie pełnił funkcję przewodniczącego już piątą kadencję. Swój wybór komentuje krótko: – Nie zmienia się koni, które ciągną w czasie przeprawy przez rzekę. To efekt tego, że wciąż podejmujemy nowe inicjatywy i dobrze pracujemy.  

W składzie zarządu, w stosunku do mijającej kadencji, zaszła tylko jedna zmiana. Znaleźli się w nim ponownie: dr Bogumiła Warząchowska (kierownik Biblioteki Teologicznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) jako wiceprzewodnicząca, ks. Tomasz Garwoliński (dyrektor Biblioteki WSD Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie) - sekretarz i rzecznik prasowy oraz ks. dr Wacław Umiński CM (dyrektor Biblioteki Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie) - skarbnik. Nowym członkiem zarządu został ks. Andrzej Jakóbczak - dyrektor Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu. Ponadto wybrana została komisja rewizyjna w składzie: o. Grzegorz Filipiuk OFMCap (przewodniczący), Ewa Poleszak i Edwin Klessa.

W walnym zgromadzeniu uczestniczyło 69 osób z 43 bibliotek członkowskich Federacji.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy