Nowy numer 07/2020 Archiwum

Piąta kadencja

Jednym z zadań 19. Walnego Zgromadzenia Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides” był wybór nowych władz. Przewodniczącym został ponownie ks. dr Jerzy Witczak.

Dyrektor biblioteki Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu będzie pełnił funkcję przewodniczącego już piątą kadencję. Swój wybór komentuje krótko: – Nie zmienia się koni, które ciągną w czasie przeprawy przez rzekę. To efekt tego, że wciąż podejmujemy nowe inicjatywy i dobrze pracujemy.  

W składzie zarządu, w stosunku do mijającej kadencji, zaszła tylko jedna zmiana. Znaleźli się w nim ponownie: dr Bogumiła Warząchowska (kierownik Biblioteki Teologicznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach) jako wiceprzewodnicząca, ks. Tomasz Garwoliński (dyrektor Biblioteki WSD Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie) - sekretarz i rzecznik prasowy oraz ks. dr Wacław Umiński CM (dyrektor Biblioteki Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie) - skarbnik. Nowym członkiem zarządu został ks. Andrzej Jakóbczak - dyrektor Biblioteki Diecezjalnej w Sandomierzu. Ponadto wybrana została komisja rewizyjna w składzie: o. Grzegorz Filipiuk OFMCap (przewodniczący), Ewa Poleszak i Edwin Klessa.

W walnym zgromadzeniu uczestniczyło 69 osób z 43 bibliotek członkowskich Federacji.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama