Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rusza Wratislavia Cantans - mamy bilety

Festiwal potrwa od 6 do 15 września. Na koneserów muzyki czeka kilkadziesiąt koncertów, których wspólnym mianownikiem są Włochy. Mamy dla Państwa bilety na kilka wydarzeń.

Festiwal oratoryjno-kantatowy Wratislavia Cantans od lat cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Tegoroczna edycja jest niejako nowym otwarciem ze względu na postać dyrektora artystycznego. Pochodzący z Włoch Giovanni Antonini po raz pierwszy występuje w tej roli. Zastąpił na stanowisku Paula McCreesh'a.

W tym roku festiwal skłania się ku muzyce południa Europy i nosi tytuł "Podróż do Włoch". - Jest to nawiązanie do wizerunku Italii sprzed wieków, kiedy to kraj ten był kolebką muzyki i sztuki, a wizyta w nim była uznawana za obowiązek artystów i intelektualistów - zwraca się do słuchaczy G. Antonini. Program tegorocznego festiwalu jest bardzo bogaty. Można go znaleźć na stronie www.wratislaviacantans.pl.

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla czytelników "Gościa Niedzielnego". Mamy do przekazania kilka podwójnych zaproszeń na różne koncerty tej edycji festiwalu. Aby je zdobyć, wystarczy do nas wysłać maila na adres: wroclaw@gosc.pl. W tytule prosimy napisać: "Wratislavia", a w treści swoje imię i nazwisko.
Do wygrania jest 5 wejściówek. Osoby, które zgłoszą się do nas, zostaną poinformowane mailem zwrotnym o wygranej i sposobie odbioru nagrody. Pierwsze zaproszenie damy już dziś.

A oto koncerty, które proponujemy Państwu w naszym konkursie:

- 7.09 (sobota), godz. 19, kościół św. Marii Magdaleny - Le Mystère des Voix Bulgares,

- 8.09 (niedziela), godz. 19, sala Filharmonii Wrocławskiej - Prawykonanie III Symfonii Wojciecha Ziemowita Zycha (utwór zamówiony przez Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans).

- 11.09 (środa), godz. 19, kościół św. Marii Magdaleny - W.A. Mozart, "La Betulia Liberata".

- 13.09 (piątek), Impart, ul. Mazowiecka 17 - Strawiński - Pulcinella, "Ballet Avec Chant".

- 15.09 (niedziela), Synagoga pod Białym Bocianem - "Libiamo ne' Lieti Calici" ("Kosztujmy z kielichów radości"), Włochy wina i śpiewu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama