Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zakończył się 31. Wrocław Maraton

Aż 3503 zawodników ukończyło bieg główny. Razem z uczestnikami biegu rodzinnego na mecie zameldowało się ponad 6 tys. biegaczy.

Wspaniałe święto biegania w stolicy Dolnego Śląska już za nami. Bieg na dystansie 42 km 195 m. zdominowali goście z Afryki. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Kenii, Phalex Katembu z czasem 2:18:53. Drugi na mecie, z prawie dwuminutową stratą, zameldował się jego rodak Elisha Meli. Podium uzupełnił zawodnik pochodzący z Etipii Mohammed Temam. Najlepszy z Polaków, torunianin, Krzysztof Bartkiewicz stracił do zwycięzcy ponad 14 minut.

Ogromną popularnością cieszył się bieg rodzinny na milę olimpijską. Niestety nie wszyscy chętni mogli wziąć w nim udział, bo brakło... numerów startowych. Ostatecznie na trasę wyruszyło 3 tys. uczestników. Organizatorzy zapewniają, że na przyszły rok przygotują się zdecydowanie lepiej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma