Nowy numer 44/2020 Archiwum

Narodzili się na nowo

Brzeg Dolny gościł ponad 500 członków Ruchu Światło-Życie na powakacyjnej pielgrzymce.

Spotkaniu towarzyszyły słowa: „Narodzić się na nowo” i – jak relacjonuje Marta Walorska – oddają one doskonale to, czym żyje oaza, i co było widoczne podczas pielgrzymki: – Kościół jest żywy, trwa i jednocześnie ciągle rodzi się na nowo w każdym swoim członku, a każdy może czuć się w Kościele Chrystusowym jak u siebie. Tutaj nikt nie pozostaje sam – podkreśla.  

Przygotowaniem do spotkania były warsztaty muzyczne, w których wzięło udział siedemdziesięciu chórzystów i instrumentalistów. Efektem była piękna oprawa Eucharystii. Podczas spotkania członkowie oazy dzielili się świadectwami swojej duchowej przemiany, która dokonywała się podczas rekolekcji wakacyjnych. Tych zaś było aż siedemnaście serii, nie licząc krótkich – kilkudniowych wyjazdów.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną agapą i tańcami integracyjnymi, które wzbudziły pewną sensację wśród mieszkańców Brzegu. – Tak to już jest wśród ludzi, którzy narodzili się na nowo. Potrafią pozytywnie zadziwić – mówią oazowicze.

Narodzili się na nowo   Uczestnicy pielgrzymki zadbali o piękną oprawę muzyczną Eucharystii Hanna Banaszak /Ruch Światło-Życie
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama