Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Narodzili się na nowo

Brzeg Dolny gościł ponad 500 członków Ruchu Światło-Życie na powakacyjnej pielgrzymce.

Spotkaniu towarzyszyły słowa: „Narodzić się na nowo” i – jak relacjonuje Marta Walorska – oddają one doskonale to, czym żyje oaza, i co było widoczne podczas pielgrzymki: – Kościół jest żywy, trwa i jednocześnie ciągle rodzi się na nowo w każdym swoim członku, a każdy może czuć się w Kościele Chrystusowym jak u siebie. Tutaj nikt nie pozostaje sam – podkreśla.  

Przygotowaniem do spotkania były warsztaty muzyczne, w których wzięło udział siedemdziesięciu chórzystów i instrumentalistów. Efektem była piękna oprawa Eucharystii. Podczas spotkania członkowie oazy dzielili się świadectwami swojej duchowej przemiany, która dokonywała się podczas rekolekcji wakacyjnych. Tych zaś było aż siedemnaście serii, nie licząc krótkich – kilkudniowych wyjazdów.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną agapą i tańcami integracyjnymi, które wzbudziły pewną sensację wśród mieszkańców Brzegu. – Tak to już jest wśród ludzi, którzy narodzili się na nowo. Potrafią pozytywnie zadziwić – mówią oazowicze.

Uczestnicy pielgrzymki zadbali o piękną oprawę muzyczną Eucharystii   Uczestnicy pielgrzymki zadbali o piękną oprawę muzyczną Eucharystii Hanna Banaszak /Ruch Światło-Życie
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma