Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tutaj odnajduję dynamizm

W relacjach z przedstawicielami samorządów i władz norma, dla szkół to wyjątek. Liceum Salezjański we Wrocławiu gościło przedstawiciela ambasady Belgii regionu Walonia - Bruksela Francka Pezza.

Wizyta rozpoczęła się od kameralnej rozmowy z dyrektorem szkoły ks. Jerzym Babiakiem. – Nasz gość z wielkim zainteresowaniem i radością przyjął informację o językowym charakterze szkoły, a także o jej bardzo aktywnym i stałym zaangażowaniu w partnerstwo ze szkołami i placówkami w Europie, Afryce czy Azji – relacjonuje ksiądz dyrektor. W czasie spotkania z uczniami klas francuskojęzycznych przedstawiono prezentację multimedialną, ukazującą historię i życie liceum. Po niej Franck Pezza, w formie interaktywnego wykładu, przedstawił  młodzieży wartość i znaczenie języka i kultury regionu Walonia – Bruksela. – Pierwszy raz przyjechałem do Wrocławia i jestem pod ogromnym wrażeniem piękna miasta, jego dynamizmu, młodości (…). Dynamizm Wrocławia odnajduję również tutaj, w liceum salezjańskim. Cieszę się, że to liceum wybrało język francuski dla swoich uczniówpowiedział w wywiadzie dla TVSLOWROC delegat Walonii – Brukseli.

Spotkania z dyrektorem i uczniami dały doskonałą okazję do zapoczątkowania wzajemnej współpracy. Franck Pezza już zaprosił szkołę do włączania się w wydarzenia kulturalne planowane przez Walonię – Brukselę w nadchodzącym czasie.

Jestem pod ogromnym wrażeniem Wrocławia - mówił przedstawiciel Walonii - Brukseli   Jestem pod ogromnym wrażeniem Wrocławia - mówił przedstawiciel Walonii - Brukseli Ks. Jerzy Babiak
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma