Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Eucharystia, ognisko, rap

Na sobotnie Spotkanie Młodych - z modlitwą, muzyką i zajęciami sportowo-integracyjnymi - zaprasza parafia pw. św. Brata Alberta w Mirkowie.

Spotkanie rozpocznie się w południe 21 września w parku przy kościele. Będzie to czas na integrację, sport i małe warsztaty muzyczne, będące jednocześnie przygotowaniem do Mszy św., odprawionej o 15.00. Po Eucharystii, przedłużonej o adorację Najświętszego Sakramentu, młodzi zgromadzą się przy ognisku. W programie znajdzie się pantomima ewangelizacyjna i blok muzyczno-koncertowy, m.in. z koncertem ks. Kuby Bartczaka, rapera, i zespołu NOE. Będzie czas na świadectwa i rozmowy – m.in. z udziałem „Komandosa”, ks. Kazimierza Tyberskiego. Spotkanie będzie miało parafialny epilog następnego dnia, w czasie niedzielnej Mszy św. o 10.00 – kiedy to kazanie wygłosi „Orzech” – ks. Stanisław Orzechowski.

– Chcieliśmy zaproponować naszej młodzieży spotkanie w większej wspólnocie; jestem pewien, że to dla nich ważne – mówi ks. Łukasz Pawicki z Mirkowa – a że mam sporo znajomych w duszpasterstwie akademickim „Wawrzyny”, jeszcze z czasu studiów, postanowiłem skorzystać z ich wsparcia (mamy już za sobą doświadczenia z podobnego spotkania w Mąkoszycach). Zachęcamy do przyjazdu młodych ludzi zwłaszcza z naszego dekanatu, z gminy Długołęka, ale nie tylko. Zaproszeni są wszyscy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma