Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

We Wrocławiu od 20 do 22 września rywalizowała młodzież z całej Polski.

Specjalny pokaz fontanny przy Hali Stulecia odbył się na rozpoczęcie 21. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej – podczas laserowo-wodnego widowiska na pergoli można było zobaczyć postać św. Jana Bosko, twórcy systemu wychowania dzieci i młodzieży przez wiarę i sport. W stolicy Dolnego Śląska blisko 900 zawodników z parafii salezjańskich rozsianych po całej Polsce startowało w czterech konkurencjach: piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz tenis stołowy. Zawody dziewcząt i chłopców odbywały się w obiektach sportowych Uniwersytetu Przyrodniczego. Zakończyły się uroczystym wręczeniem pucharów i medali.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy – której patronował m.in. abp Józef Kupny – czuwało ok. 100 wolontariuszy, służących pomocą organizacyjną, turystyczną i sportową. Głównym organizatorem imprezy była Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejne takie zawody odbędą się w Rzeszowie.

Salezjańska Organizacja Sportowa na wodnym ekranie   Salezjańska Organizacja Sportowa na wodnym ekranie ks. Jerzy Babiak Podczas rozgrywek   Podczas rozgrywek ks. Jerzy Babiak


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma