GN 32/2020 Archiwum

3, 2, 1… start!

Prawie setka studentów rozpoczyna studia na Papieskim Wydziale Teologicznym. Największym powodzeniem cieszyła się pedagogika.

Na tym kierunku kształcić się będzie 67 studentów. Pozostali wybrali teologię lub filozofię. Zanim jednak nowi żacy wysłuchają pierwszych w swoim życiu wykładów akademickich, uczestniczyli dziś w spotkaniu z sekretarzem generalnym PWT ks. dr. Grzegorzem Sokołowskim, który wychodząc od daty 15 listopa­da 1702 r., kiedy cesarz Leopold I powołał, za domniemaną zgodą Stolicy Apostolskiej, Akademię Leopoldyńską składającą się z dwóch wy­działów – teologii i filozofii, nakreśli pokrótce historię uczelni. Zachęcał także młodych ludzi, by cieszyli się pięknem: Ostrowa Tumskiego i zdobywaną wiedzą i by ten zachwyt nie był jedynie chwilowy, lecz by trwał.

Ksiądz sekretarz w rozmowie z „Gościem” nie ukrywał radości z faktu, iż tak wiele osób wybrało w tym roku papieską uczelnię. – Jesteśmy wdzięczni tym młodym ludziom, którzy nam zaufali, a także wszystkim, dzięki którym informacja o naszej ofercie edukacyjnej docierała do zainteresowanych.

3, 2, 1… start!   Największym zainteresowaniem z oferty PWT cieszy się pedagogika Ks. Rafał Kowalski /GN 3, 2, 1… start!   Studenci będą także zdobywać wiedzę teologiczną i filozoficzną Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama