Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przelecieć nad Odrą

Nie trzeba korzystać z pobliskich mostów, by z jednego na drugi brzeg Odry przedostać się suchą stopą. Takie rzeczy tylko we Wrocławiu.

Dziś ruszyła długo oczekiwana kolejka linowa, która połączyła Wybrzeże Wyspiańskiego z ul. Na Grobli.  Dzięki niej przedostanie się z kampusu Politechniki Wrocławskiej do Geocentrum nie wymaga już korzystania z mostu Grunwaldzkiego, dzięki czemu trasę, którą dotychczas pokonywało się prawie pół godziny, teraz można przebyć w ok. dwie minuty. 

Kolej będzie kursowała codziennie od 7.15 do 19.30, a do końca roku przejazd nią jest darmowy. Od 1 stycznia za korzystanie z Polinki zapłacą osoby, które nie studiują na Politechnice Wrocławskiej, ani nie są pracownikami uczelni. Cena biletu będzie taka sama, jak biletów MPK.

Inwestycja pochłonęła ponad 12 mln zł. Czy stanie się jedną z atrakcji turystycznych Wrocławia?


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma