Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nie jesteś sam

Mamy świadomość, ze to zaledwie kropla w morzu potrzeb – mówią, dodając natychmiast, że wspaniale, że taka kropla się pojawiła. Poszkodowani w wyniku przestępstw mogą otrzymać kompleksową pomoc.

Wszystko dzięki projektowi „Do pełni sił”, stowarzyszenia „Intro” i Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki niemu osoby pokrzywdzone przestępstwem bezpłatnie mogą uzyskać niezbędne wsparcie: psychologiczne, prawne a nawet socjalne. Jak przekonuje koordynator inicjatywy Katarzyna Paikert doświadczenie pokazuje, że pomoc psychologiczna to często za mało. – Potrzeba pomocy prawnej, np. przy pisaniu pism do różnych instytucji oraz socjalnej, ponieważ tym ludziom często brakuje środków do życia – tłumaczy, dodając, że stowarzyszenie jest w stanie pokryć część kosztów ponoszonych m.in. na: rehabilitację, zakup żywności lub wynajem mieszkania.

Pomoc można uzyskać bezpośrednio w następujących miejscach:

Wrocław, siedziba stowarzyszenia „Intro”, pl. Św. Macieja 4/5/6

Strzelin, ul. Mickiewicza 1

Oława, ul. Chrobrego 23 B, Niepubliczny ZOZ Oławskie Centrum Medyczne „Omega”

Aby umówić się na pierwsze spotkanie wystarczy zadzwonić od poniedziałku do piątku na nr 667 323 965 (od 9.00 do 13.00) lub 730 304 749 (od 17.00 do 21.00).

Można także wypełnić formularz, znajdujący się na stronie www.psychotekst.pl i uzyskać pomoc on-line. W przypadku tej formy pomocy nie jest wymagane podawanie swoich danych osobowych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma