GN 32/2020 Archiwum

Nie jesteś sam

Mamy świadomość, ze to zaledwie kropla w morzu potrzeb – mówią, dodając natychmiast, że wspaniale, że taka kropla się pojawiła. Poszkodowani w wyniku przestępstw mogą otrzymać kompleksową pomoc.

Wszystko dzięki projektowi „Do pełni sił”, stowarzyszenia „Intro” i Ministerstwa Sprawiedliwości. Dzięki niemu osoby pokrzywdzone przestępstwem bezpłatnie mogą uzyskać niezbędne wsparcie: psychologiczne, prawne a nawet socjalne. Jak przekonuje koordynator inicjatywy Katarzyna Paikert doświadczenie pokazuje, że pomoc psychologiczna to często za mało. – Potrzeba pomocy prawnej, np. przy pisaniu pism do różnych instytucji oraz socjalnej, ponieważ tym ludziom często brakuje środków do życia – tłumaczy, dodając, że stowarzyszenie jest w stanie pokryć część kosztów ponoszonych m.in. na: rehabilitację, zakup żywności lub wynajem mieszkania.

Pomoc można uzyskać bezpośrednio w następujących miejscach:

Wrocław, siedziba stowarzyszenia „Intro”, pl. Św. Macieja 4/5/6

Strzelin, ul. Mickiewicza 1

Oława, ul. Chrobrego 23 B, Niepubliczny ZOZ Oławskie Centrum Medyczne „Omega”

Aby umówić się na pierwsze spotkanie wystarczy zadzwonić od poniedziałku do piątku na nr 667 323 965 (od 9.00 do 13.00) lub 730 304 749 (od 17.00 do 21.00).

Można także wypełnić formularz, znajdujący się na stronie www.psychotekst.pl i uzyskać pomoc on-line. W przypadku tej formy pomocy nie jest wymagane podawanie swoich danych osobowych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama