Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wielki zlot

220 harcerek, zuchenek i wędrowniczek z całego Dolnego Śląska będzie świętować 20-lecie istnienie Dolnośląskiej Chorągwi Harcerek. Z tej okazji, we Wrocławiu, odbędzie się wiele ciekawych inicjatyw.

Obchody dwudziestolecia rozpoczną się w piątek 11 października uroczystym apelem całej Chorągwi im. św. Jadwigi Śląskiej działającej w ramach Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. - Ten zlot jest świętem wszystkich dolnośląskich harcerek - podkreśla podharcmistrz Katarzyna Juda. Do Wrocławia zjadą dziewczyny z Trzebnicy, Głogowa, Sobótki, Wińska, Świebodzic, Oławy oraz Mieroszowa.

Podczas trzydniowego pobytu w stolicy Dolnego Śląska uczestniczki zlotu będą poznawać zakamarki Wrocławia, biorąc udział w grze miejskiej związanej z postacią patronki Chorągwi. W programie jest również jarmark historyczny oraz... zabawa urodzinowa połączona z tzw. kuźnicą instruktorską, na którą zaproszeni zostali drużynowi i instruktorzy z bratniej Dolnośląskiej Chorągwi Harcerzy im. Orląt Lwowskich, którzy na co dzień współpracują z drużynami harcerek.

Główne obchody jubileuszowe zaplanowano na niedzielę, 13 października. O godz. 11 na pl. Gołębim w rynku odbędzie się uroczysty apel uczestniczek zlotu. Następnie, o godz. 12, harcerki wezmą udział we Mszy świętej w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu, której przewodniczył będzie kapelan Okręgu Dolnośląskiego ZHR - ks. harcmistrz Jerzy Żytowiecki. Podczas Eucharystii zostanie odczytany list pasterski arcybiskupa metropolity wrocławskiego Józefa Kupnego.

Patronat honorowy nad uroczystością objęli Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym wydarzenia.

Dolnośląska Chorągiew Harcerek została powołana 22 lutego 1993 r. i jest jedną z najstarszych działających w ramach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, drugiej co do wielkości organizacji harcerskiej w Polsce. ZHR jest organizacją pozarządową działającą na zasadach wolontariatu, która pomaga w wychowywaniu dzieci i młodzieży, pracując metodą harcerską podczas cotygodniowych zbiórek, biwaków i obozów.

Program jubileuszu i informacje o zlocie dostępne są na stronie www.zlot20.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama