Nowy numer 28/2018 Archiwum

Komisja i odwołanie księdza

W sobotę kanclerz wrocławskiej kurii poinformował o decyzjach abp. Józefa Kupnego.

Poniżej publikujemy treść komunikatu, przygotowanego przez Wrocławską Kurię Metropolitalną:

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Ksiądz Arcybiskup powołał specjalną komisję celem zbadania spraw, w których osoby duchowne należące do Archidiecezji Wrocławskiej zostały w minionych latach oskarżone o molestowanie seksualne nieletnich.

Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup podjął decyzję o odwołaniu proboszcza parafii św. Jakuba w Brożcu i mianowaniu jego następcy.

W rozmowie z GN kanclerz wrocławskiej kurii ks. dr Stanisław Jóźwiak powiedział, że ze względu na wagę spraw, jakimi zajmuje się komisja, nie będą podawane do publicznej wiadomości dane personalne osób, wchodzących w jej skład.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • piotr4
    12.10.2013 15:32
    Bardzo dobra decyzja i jedyna właściwa. Szkoda tylko, że nie została podjęta jeszcze wcześniej.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma