Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nastaw zegarek z Janem Pawłem II

– Po to tu jesteśmy, by wewnętrzne zegary naszego życia, nasze busole, ustawić na nowo według Ewangelii – mówił w dominikańskim kościele abp Józef Kupny podczas głównych wrocławskich obchodów XIII Dnia Papieskiego.

Centralnym wrocławskim obchodom Dnia Papieskiego przewodniczył abp Józef Kupny   Centralnym wrocławskim obchodom Dnia Papieskiego przewodniczył abp Józef Kupny Agata Combik /GN

 

 

 

 

 

 

 

 

Metropolita zachęcał, by – jak trędowaty z niedzielnej Ewangelii, dziękować Bogu za dar Jana Pawła II – człowieka, który całego siebie dawał Bogu i Kościołowi. – To był człowiek dialogu, dialogu z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem, dialogu międzykulturowego, międzyreligijnego… Siłę do niego czerpał ze zjednoczenia z Bogiem – mówił arcybiskup. Stawiając pytanie, jak osiągać coraz głębszą komunię z Bogiem, odwołał się do obrazu z jednej z książek filozofa A. Schopenhauera – obrazu miasta, w którym jest wiele kościołów z wieżami, a na wieżach – zegary. Ludzie nastawiają swoje zegarki zgodnie z tymi na wieży, gdy jednak czasomierze na różnych wieżach wskazują inną godzinę, członkowie różnych parafii rozmijają się, nie mogą się spotkać. – Trzeba te zegary wyregulować według obiektywnego czasu – mówił. – Czasem rozmijamy się z Chrystusem, nie potrafimy się z Nim spotkać, bo ustawiamy swoje życie na innych niż On częstotliwościach. Po to tu jesteśmy, by wewnętrzne zegary naszego życia, nasze busole, ustawić na nowo według Ewangelii.

O oprawę muzyczną Eucharystii u dominikanów zadbali stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy po Mszy św. wystąpili z okolicznościowym koncertem. Z kolei skauci Europy zaprosili wrocławian na grę miejską poświęconą Janowi Pawłowi II w „mieście spotkań”.

Papieska kwesta   Papieska kwesta Agata Combik /GN Stypendyści i ich przyjaciele wystąpili z koncertem w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha   Stypendyści i ich przyjaciele wystąpili z koncertem w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha Agata Combik /GN


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma