– Po to tu jesteśmy, by wewnętrzne zegary naszego życia, nasze busole, ustawić na nowo według Ewangelii – mówił w dominikańskim kościele abp Józef Kupny podczas głównych wrocławskich obchodów XIII Dnia Papieskiego.
Centralnym wrocławskim obchodom Dnia Papieskiego przewodniczył abp Józef Kupny Agata Combik /GN
Metropolita zachęcał, by – jak trędowaty z niedzielnej Ewangelii, dziękować Bogu za dar Jana Pawła II – człowieka, który całego siebie dawał Bogu i Kościołowi. – To był człowiek dialogu, dialogu z Panem Bogiem, z drugim człowiekiem, dialogu międzykulturowego, międzyreligijnego… Siłę do niego czerpał ze zjednoczenia z Bogiem – mówił arcybiskup. Stawiając pytanie, jak osiągać coraz głębszą komunię z Bogiem, odwołał się do obrazu z jednej z książek filozofa A. Schopenhauera – obrazu miasta, w którym jest wiele kościołów z wieżami, a na wieżach – zegary. Ludzie nastawiają swoje zegarki zgodnie z tymi na wieży, gdy jednak czasomierze na różnych wieżach wskazują inną godzinę, członkowie różnych parafii rozmijają się, nie mogą się spotkać. – Trzeba te zegary wyregulować według obiektywnego czasu – mówił. – Czasem rozmijamy się z Chrystusem, nie potrafimy się z Nim spotkać, bo ustawiamy swoje życie na innych niż On częstotliwościach. Po to tu jesteśmy, by wewnętrzne zegary naszego życia, nasze busole, ustawić na nowo według Ewangelii.
O oprawę muzyczną Eucharystii u dominikanów zadbali stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, którzy po Mszy św. wystąpili z okolicznościowym koncertem. Z kolei skauci Europy zaprosili wrocławian na grę miejską poświęconą Janowi Pawłowi II w „mieście spotkań”.
Papieska kwesta Agata Combik /GN Stypendyści i ich przyjaciele wystąpili z koncertem w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha Agata Combik /GN