Nowy numer 28/2018 Archiwum

Więcej zajęć w przedszkolach

Ustawa, która weszła w życie we wrześniu, ograniczyła możliwość organizacji dodatkowych zajęć dla dzieci. Jej pomysłodawcy uzasadniali, że nie wszystkich rodziców stać na to, by je opłacać. W budżecie Wrocławia znalazły się jednak fundusze, które pozwolą na ich organizację.

Wiadomość o dofinansowaniu ucieszy zapewne wielu rodziców. Jak podkreśla Jarosław Delewski, z-ca dyrektora wydziału spraw społecznych UM Wrocławia, tylko do końca roku do placówek wspieranych przez miasto trafi prawie 2,2 mln zł. To dodatkowa pula, którą dyrektorzy przedszkoli będą mogli dobrowolnie dysponować. - Ministerstwo wprowadziło zmiany w sposobie finansowania zajęć dodatkowych. Polegała ona na tym, że rodzice nie mogą partycypować w kosztach prowadzenia tych zajęć. Przy jednoczesnym dofinansowaniu przez ministerstwo działalności przedszkoli, decyzją dyrektora wydziału edukacji Wrocławia, przekazujemy dodatkowe środki na ich organizację - tłumaczy.

Do tej pory Wrocław finansował zajęcia logopedyczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia z religii i indywidualne projekty edukacyjne. - Szczególnie zwracamy uwagę na miejskie programy edukacyjne, które są kierowane m.in. do wrocławskich przedszkolaków: zajęcia w zoo i w Centrum Poznawczym w Hali Stulecia oraz projekty "Zabawy fundamentalne" i "Przedsiębiorczy przedszkolak" - mówi J. Delewski. Dotychczasowy koszt ponoszony z miejskiego budżetu na ten cel wynosił ponad 3,6 mln zł. Teraz kwota wzrasta do prawie 6 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma