Nowy numer 21/2018 Archiwum

Żadna łza nie jest obojętna

Po raz drugi odbyły się wrocławskie obchody dnia dziecka utraconego. W kościele ojców franciszkanów została odprawiona Msza św. w intencji zmarłych oraz ich rodziców.

O. Jozafat Gohly, franciszkanin, nawiązał w homilii do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża Franciszka. – Te osoby, które doznały straty swojego ukochanego dziecka, bardzo często przeżywają smutek, osamotnienie, żal i ból swojego serca. Czasami jest też tak, że ten smutek i ból jest związany z odwróceniem się od Pana Boga, bo jakże może istnieć Bóg, skoro pozwolił na śmierć mojego dziecka – mówił.

Podkreślił, że z ludzkiego punktu widzenia nigdy nie zrozumiemy planów Bożych, ale Bóg nigdy nie przestaje miłosiernie pochylać się nad ludzkością, aby ją uzdrowić i zbawić. – Żadna twoja łza, którą wylewasz ze smutku i żalu po stracie swojego ukochanego dziecka, nie jest obojętna Panu Bogu. Kaznodzieja zachęcał do oddania swoich przeżyć Matce Bożej, bo ona rozumie przeżywane cierpienie.

Zachęcamy do wysłuchania całej homilii.

Druga część obchodów miała miejsce w domu parafialnym. Odbyły się dwie prelekcje, które tematyką dotykały problemów psychologicznych i medycznych, z jakimi borykają się rodzice dzieci zmarłych przed porodem lub tuż po nim. O pomocy psychologicznej i przeżywaniu straty mówiła Wiesława Stefan, pedagog i terapeuta, natomiast o diagnostyce i profilaktyce poronień w świetle najnowszych osiągnięć medycyny mówił naprotechnolog, dr Andrzej Banach.

Wszyscy, którzy chcą się bardziej szczegółowo zorientować, gdzie uzyskać pomoc, mogą skorzystać ze strony internetowej www.rodzina.wroclaw.pl.

Więcej w wydaniu papierowym wrocławskiego GN na 27.10.2013.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma