Sukces to mało powiedziane. Każdy, kto choć raz brał udział w koncertach papieskich w Oławie, wie, że nie powstydziłyby się ich wielkie sale koncertowe. Tym razem wielkie sale mogą zazdrościć oławianom.
Cantobiografia Piotra Rubika „Santo Subito”, która wybrzmiała w oławskim kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, wpisywała się nie tylko w tradycję koncertów papieskich w Oławie, ale także stanowiła dziękczynienie za decyzję papieża Franciszka o kanonizacji Jana Pawła II. Wydarzenie to zapoczątkowało także kampanię na rzecz remontu instrumentu organowego w oławskiej świątyni. – Będzie to wotum dziękczynne za kanonizację naszego rodaka, a przy tym pozwoli nie tylko na pełniejsze wykorzystanie organów w czasie liturgii, ale także w planach koncertowych – mówiła prowadząca koncert Alina Wilgosiewicz.
Kilkaset osób, zgromadzonych zarówno w oławskim kościele, jak i przy telebimie ustawionym na placu przykościelnym, bardzo entuzjastycznie reagowało na doskonałe wykonanie takich utworów, jak m.in.: „Papież – Pielgrzym” czy „Habemus Papam”. Artyści kilkakrotnie bisowali, przypominając najbardziej znane kompozycje Piotra Rubika. Sam maestro przyznał, że kiedy powstało „Santo Subito”, nie myślał o tym, że tak szybko tytuł stanie się proroczy. Zachęcał także, by wspierać remont oławskiego instrumentu organowego.
Przed koncertem proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła ks. Janusz Gorczyca wspólnie z Witoldem Domaradzkim, przewodniczącym rady parafialnej, wręczyli odznaczenie „Przyjaciel Apostołów 2013”. Za wieloletnią, cichą i niezmiernie cenną życzliwość, wsparcie radą i osobistym zaangażowaniem w inicjatywy parafialne otrzymał je Jarosław Skalik, wiceprezes Zachodniej Izby Gospodarczej.
Cantobiografia "Santo Subito" po decyzji papieża Franciszka o kanonizacji Jana Pawła II nabiera szczególnego znaczenia Ks. Rafał Kowalski /GN Każdy mógł złożyć swój dar na remont organów Ks. Rafał Kowalski /GN