GN 38/2022 Archiwum

Czym na kanonizację?

Od momentu ogłoszenia daty kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII poszybowały ceny hoteli w Rzymie, a lokalne lotniska nie chcą przyjmować dodatkowych samolotów. Czy jest jeszcze szansa, by uczestniczyć w tej uroczystości na pl. Świętego Piotra?

Maria Kulbida z wrocławskiego Biura Podróży „Panorama” nie ukrywa, że decyzję o tym, by 27 kwietnia modlić się wraz z papieżem Franciszkiem w Watykanie należy podjąć jak najwcześniej. – Już dziś wiemy, że raczej nie uda się przygotować jednodniowego wyjazdu, który wielokrotnie mieliśmy w naszej ofercie – mówi. – Lotniska w Rzymie poinformowały nas, że nie ma możliwości lądowania 25 ani 26 kwietnia – dodaje. Władze lotnisk tłumaczyły się tym, że wielu Włochów wybiera się do Wiecznego Miasta w związku z kanonizacją nie tylko Jana Pawła II ale i Jana XXIII – papieża, którego oni także bardzo kochają, a że pierwszeństwo mają włoskie samoloty brak już wolnych pasów. – Zasugerowano nam, byśmy przylecieli 24 kwietnia, a wylecieli 28 kwietnia, dlatego wierzę, że ta trzydniowa pielgrzymka samolotowa dojdzie do skutku – tłumaczy M. Kulbida.

Kolejny problem to nocleg w Rzymie. – Jeśli wszyscy będą chcieli zatrzymać się w mieście od 25 do 27 kwietnia, by uczestniczyć w kanonizacji, pomijając fakt, iż ceny w tym czasie są o wiele wyższe, właściciel hotelu dziś może wziąć od nas zaliczkę za wstępną rezerwację, jednak gdy w lutym lub marcu jakieś grupy z Europy Zachodniej przebiją naszą cenę, może tak się zdarzyć, że te pieniądze zostaną nam zwrócone, a my jako biuro podróży zostaniemy bez noclegów. Co wtedy powiem ludziom? – mówi szefowa „Panoramy”.

Czym na kanonizację?   Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym 27 kwietnia Ks. Rafał Kowalski /GN W rozmowie z „Gościem” zdradziła nam fortel, który zastosowała, by nie spotkały ją tego typu problemy. W hotelach, z którymi współpracuje rezerwuje miejsca od 24 do 30 kwietnia. Hotelarz ma pewność, iż grupy będą u niego nocować nie 3 a 6 nocy, co daje gwarancję, że nie będzie mu się opłacało wziąć większej ceny od innej grupy tylko za weekend. – My rozwiązujemy to w ten sposób, że jedna grupa jest w Rzymie i zwiedza to miasto już od 24 kwietnia, wyjeżdża natomiast zaraz po kanonizacji, wyruszając np. do innych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech lub udając się w podróż powrotną do Polski, druga – wcześniej pielgrzymuje po Italii, przyjeżdżając do Wiecznego Miasta na kanonizacją i pozostając tu kolejne dni. – Kiedy hotelarz usłyszał, że sprzedaje 6 noclegów – udało nam się uzyskać atrakcyjną cenę, a przy tym mamy wiele różnych programów z zależności od tego, kto w jaki sposób dysponuje czasem i jak długo może pozostać na pielgrzymce - tłumaczy M. Kulbida.

Zdaniem pani Marii 200 autokarów z Dolnego Śląska do Rzymu to jest minimum, jakiego należy się spodziewać. – Tyle jest zarejestrowanych biur podróży i każde na pewno wyśle co najmniej jedną grupę – mówi, dodając, że w rzeczywistości liczba ta może być o wiele większa, gdyż zainteresowanie wyjazdem jest ogromne. - Wierzę, że będzie nas więcej. Przecież Jan Paweł II dwa razy był we Wrocławiu. Tak wiele nam zostawił – podkreśla, dodając, że wyjazd na kanonizację Jana Pawła II może być doskonałym prezentem z okazji np. Świąt Bożego Narodzenia.

Ceny wyjazdów na uroczystości kanonizacyjne we wrocławskich biurach podróży wahają się, w zależności od ilości dni spędzonych we Włoszech, od 800 do 2000 zł.  Ceny biletów połączeń samolotowych z Wrocławia do Rzymu w tym czasie rozpoczynają się od 1300 zł. Nie jest jeszcze znana cena jaką zaoferują tanie linie lotnicze, latające z Dolnego Śląska do wiecznego Miasta. Nie ma bowiem możliwości dokonania rezerwacji na kwiecień 2014 r.  

Czym na kanonizację?   Czy Dolnoślązacy będą widoczni na placu św. Piotra w czasie uroczystości kanonizacyjnych? Ks. Rafał Kowalski /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy