Nowy numer 5/2023 Archiwum

Gimnazjaliści w opactwie

"Jestem przyjacielem Jezusa" - pod takim hasłem odbyła się V Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów do Henrykowa zorganizowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, z udziałem Katolickiego LO w Henrykowie.

Gimnazjaliści w opactwie   Msza św. w henrykowskiej bazylice Archiwum KLO w Henrykowie

 

 

 

 

 

 

 

 

Na pielgrzymce zgromadziło się ok. 500 młodych ludzi wraz z opiekunami. – Cieszy fakt, że są w gimnazjach nauczyciele i księża, którym wciąż jeszcze chce się angażować – zauważa Elżbieta Manacka z KLO – wbrew powszechnemu stanowisku widzący w młodzieży gimnazjalnej pokolenie, które także może i chce być przyjacielem Chrystusa, a czas chrześcijańskich deklaracji nie zakończył się na tzw. pokoleniu JPII. Dlatego też to im przede wszystkim należą się wielkie brawa za zorganizowanie w swoich szkołach wyjazdu pielgrzymkowego (niestety dość często na margines życia szkoły spycha się wszelkie inicjatywy o charakterze religijnym).

Gimnazjaliści mieli okazję uczestniczyć w koncercie zespołu FRAGUA, który pewnie niejednego zaskoczył niebywałą energią. Bardzo wielu młodych ludzi skorzystało z sakramentu pojednania przed uroczystą Mszą św., podczas której padły ważne słowa o zagrożeniach, z jakimi spotyka się młody człowiek. Niektórzy uczestnicy przybyli wcześniej i zostali oprowadzeni przez uczniów KLO po zabytkowym kompleksie pocysterskim. Uzyskali także informacje o planach liceum na następny rok szkolny, czyli o kontynuacji kierunku przysposobienia wojskowego, ratownictwa oraz utworzeniu kierunku artystycznego także dla młodzieży żeńskiej.

W ideę V pielgrzymki gimnazjalistów do Henrykowa doskonale wpisała się również akcja „Nie wstydzę się Jezusa”. – Obecność i zaangażowanie młodzieży na spotkaniu w Henrykowie jest niezbitym dowodem na to, że można przezwyciężyć wstyd, obojętność i odważnie wyznać swoją wiarę – uważa E. Manacka.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy