GN 32/2020 Archiwum

Panie, przymnóż nam wiary

Trzy dni trwały święte ćwiczenia duchowe dla ludzi nauki i pracy. Młodzi ludzie zastanawiali się, jak żyć wiarą we współczesnym świecie.

Ten czas był nam bardzo potrzebny – przyznał po zakończeniu trzydniowych ćwiczeń duchowych Krzysztof Kuźniar, lider wspólnoty, dodając, że w dobie pędzącego świata, kiedy ludzie nie mają czasu na posiłek, ważne jest, by umieć znaleźć czas dla Boga. – On ma być centrum dnia i ciągle to sobie musimy uświadamiać, a rekolekcje służą budowaniu takiej postawy - zaznacza.

Każdego dnia kilkadziesiąt młodych osób słuchało nauk rekolekcyjnych, które głosił ks. Aleksander Radecki, ojciec duchowny Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Oscylowały wokół tematu „Panie, przymnóż nam wiary”. Młodzi uczestniczyli w Eucharystii, adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie oraz spotykali się, by rozmawiać i dzielić się swoim doświadczeniem wiary. – Rozmawialiśmy m.in. o trudnościach w wierze i o tym, jak ważne jest w życiu człowieka bezgraniczne zaufanie Bogu, bez względu na to, czego doświadczamy.

Wspólnota katolicka „Droga” skupia młodych ludzi (24+), którzy w żywy sposób pragną uczestniczyć w życiu Kościoła. Adresowana jest do absolwentów uczelni, osób pracujących i ludzi w wieku poakademickim, którzy chcą rozwijać swoje życie duchowe, mają potrzebę wspólnoty ludzi wierzących oraz chęć służenia innym czynem i modlitwą. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o 18.30 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 (kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła).

Panie, przymnóż nam wiary   Był także czas na adorację Najświętszego Sakramentu Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama