Nowy numer 32/2020 Archiwum

Wypróbowany przyjaciel Wrocławia

Władze Wrocławia z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem na czele oraz kilkudziesięciu wrocławian modliło się w intencji śp. Tadeusza Mazowieckiego. Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny.

Metropolita, przywołując słowa z Listu św. Pawła do Rzymian: „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”, podkreślił, że sensem istnienia człowieka jest życie „dla”. – Chrześcijanin żyje zawsze dla Boga. Jest z Nim zjednoczony. Równocześnie żyje dla drugiego człowieka, przede wszystkim dla swoich bliskich: rodzice żyją dla dziecka, dziecko dla rodziców, mąż żyje dla żony, żona dla męża – mówił arcybiskup.

Zwrócił przy tym uwagę, że w życiu społecznym są osoby, których zaangażowanie i znaczny wkład w tworzenie dobra wspólnego sprawiają, iż ich śmierć odczuwana jest powszechnie jako głęboka strata i przyjmowana z bólem. – Do takich osób należy śp. Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier III Rzeczypospolitej – zaznaczył abp Kupny, dodając: – Wielu określa go jako męża stanu, który dobro ojczyzny i narodu stawiał zawsze na pierwszym miejscu. Hierarcha przypomniał także, że sprawując swój urząd, zmarły premier nigdy nie krył tego, że jest człowiekiem wierzącym. – We Wrocławiu wspominamy go jako wypróbowanego przyjaciela środowiska Klubu Inteligencji Katolickiej. Na pewno był bardzo życzliwy wobec tego miasta, dlatego pozostaje w naszej pamięci – mówił metropolita.   

W kontekście uroczystości Wszystkich Świętych arcybiskup przypomniał wszystkim, że jednoczenie się z Chrystusem w czasie Eucharystii daje nadzieję przebywania z Bogiem w życiu przyszłym.

Wysłuchaj całej homilii abp. Józefa Kupnego:

Wypróbowany przyjaciel Wrocławia   We Mszy św. uczestniczył prezydent Wrocławia z najbliższymi współpracownikami ks. Rafał Kowalski /GN Wypróbowany przyjaciel Wrocławia   – Jednoczenie się z Chrystusem w czasie Eucharystii daje nadzieję przebywania z Nim w przyszłym życiu – mówił metropolita ks. Rafał Kowalski /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama