Nowy numer 32/2018 Archiwum

Co na to Kościół?

Są znani przede wszystkim dzięki „Verbum cum Musica”. Fundacja Studium Culturae Ecclesiae rozpoczyna cykl spotkań poświęconych Katolickiej Nauce Społecznej. Inauguracja już 10 listopada.

„Człowiek – Wspólnota – Odpowiedzialność” to tytuł nowej inicjatywy fundacji. Patronatem obejmują ją metropolita wrocławski abp Józef Kupny oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Jak przekonuje ks. Paweł Stypa, wiceprezes Studium Culturae Ecclesiae, formuła spotkań będzie nieco odbiegała od tej, do której przyzwyczailiśmy się przez kilka lat w czasie Verbum cum Musica. – Przede wszystkim stawiamy na samo spotkanie z wykładowcą, zatem główną częścią będzie wykład na temat jednego z zagadnień KNS-u. Następnie planujemy krótki, kameralny przerywnik muzyczny. Po nim każdy z uczestników będzie miał możliwość zadawania pytań bądź zabrania głosu w dyskusji.

Organizatorzy nie ukrywają, że inspiracją dla podjęcia inicjatywy społecznej edukacji Dolnoślązaków jest nauczanie abp Józefa Kupnego. – W homiliach i przemówieniach naszego metropolity odnajdujemy wiele wątków poświęconych zagadnieniom społecznym i sugestię dużej potrzeby docierania z tą nauką do społeczeństwa – mówi ks. P. Stypa, dodając, że do udziału w spotkaniach zaproszone są osoby, które w ramach działalności naukowej, zawodowej zajmują się szeroko rozumiana pracą z ludźmi: studenci, osoby aktywne społecznie, dziennikarze, lekarze, wykładowcy, osoby odpowiedzialności publicznej oraz ci wszyscy, którzy chcieliby zapoznać się z wykładnią Katolickiej Nauki Społecznej w odniesieniu do problemów współczesnego społeczeństwa.

Pierwszy wykład cyklu „Człowiek – Wspólnota – Odpowiedzialność” przedłoży 10 listopada o 17.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. dr hab. Bogusław Drożdż z Legnicy.  

Fundacja nie rezygnuje z organizacji Verbum cum Musica, jednak te spotkania będą się odbywały jedynie raz na kwartał.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma