Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co na to Kościół?

Są znani przede wszystkim dzięki „Verbum cum Musica”. Fundacja Studium Culturae Ecclesiae rozpoczyna cykl spotkań poświęconych Katolickiej Nauce Społecznej. Inauguracja już 10 listopada.

„Człowiek – Wspólnota – Odpowiedzialność” to tytuł nowej inicjatywy fundacji. Patronatem obejmują ją metropolita wrocławski abp Józef Kupny oraz Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Jak przekonuje ks. Paweł Stypa, wiceprezes Studium Culturae Ecclesiae, formuła spotkań będzie nieco odbiegała od tej, do której przyzwyczailiśmy się przez kilka lat w czasie Verbum cum Musica. – Przede wszystkim stawiamy na samo spotkanie z wykładowcą, zatem główną częścią będzie wykład na temat jednego z zagadnień KNS-u. Następnie planujemy krótki, kameralny przerywnik muzyczny. Po nim każdy z uczestników będzie miał możliwość zadawania pytań bądź zabrania głosu w dyskusji.

Organizatorzy nie ukrywają, że inspiracją dla podjęcia inicjatywy społecznej edukacji Dolnoślązaków jest nauczanie abp Józefa Kupnego. – W homiliach i przemówieniach naszego metropolity odnajdujemy wiele wątków poświęconych zagadnieniom społecznym i sugestię dużej potrzeby docierania z tą nauką do społeczeństwa – mówi ks. P. Stypa, dodając, że do udziału w spotkaniach zaproszone są osoby, które w ramach działalności naukowej, zawodowej zajmują się szeroko rozumiana pracą z ludźmi: studenci, osoby aktywne społecznie, dziennikarze, lekarze, wykładowcy, osoby odpowiedzialności publicznej oraz ci wszyscy, którzy chcieliby zapoznać się z wykładnią Katolickiej Nauki Społecznej w odniesieniu do problemów współczesnego społeczeństwa.

Pierwszy wykład cyklu „Człowiek – Wspólnota – Odpowiedzialność” przedłoży 10 listopada o 17.00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu ks. dr hab. Bogusław Drożdż z Legnicy.  

Fundacja nie rezygnuje z organizacji Verbum cum Musica, jednak te spotkania będą się odbywały jedynie raz na kwartał.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama