Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na mecie Biegu Niepodległości

Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia czasem 30.03 zwyciężył w 25. edycji Biegu Niepodległości w Warszawie. Wśród prawie 11 tysięcy uczestników był premier Donald Tusk, który dziesięciokilometrową trasę pokonał w 49.44.

Przed startem uczestnicy biegu odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Ubrani w biało-czerwone koszulki, które ułożyły się na trasie we flagę narodową, wyruszyli na nią dokładnie o godzinie 11.11.

Donald Tusk zanim rozpoczął rywalizację powiedział, że chciałby pokonać dystans w 50 minut. Cel osiągnął, bo uzyskał czas lepszy o 16 sekund. Według organizatorów, pozwoli mu to zostać sklasyfikowanym około dwutysięcznego miejsca.

"Wynik poniżej 50 minut to mój rekord życiowy. Chyba nie byłem w ostatniej setce, więc nie jest źle" - powiedział na mecie premier i dodał, że Święto Niepodległości oznacza dodatkowe endorfiny, więc forma musiała być dobra.

Podkreślił, że jego zdaniem bieg to jedna najlepszych form radosnego świętowania odzyskania niepodległości. "A teraz czas na poważniejsze" - zaznaczył i udał się na uroczystości państwowe.  

 

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  11.11.2013 15:41

  Szczere gratulacje borowcom biegnącym wokół Pana Premiera. Pan Premier biegł sobie tylko w gatkach, a ci musieli jeszcze taszczyć ukryte w gatkach pukawki.

  Znakomity wynik: 10 km w 49.44 z obciążeniem, i tym fizycznym i tym psychicznym, jestem pod wrażeniem. Widać, że służby dbają o kondycję.

   

  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma