GN 2/2021 Archiwum

Chrześcijanin w świecie

Ciekawa formuła cyklu "Człowiek - Wspólnota - Odpowiedzialność" pozwala poznać zagadnienia Katolickiej Nauki Społecznej, ale także kwestie z obszarów takich dziedzin, jak aktywność obywatelska, odpowiedzialność zawodowa, twórczość naukowa i kulturalna.

Ks. dr hab. Bogusław Drożdż z Legnicy przedstawił wykład inaugurujący spotkania w ramach nowego cyklu poświęconego zagadnieniom Katolickiej Nauki Społecznej. Poświęcił go zagadnieniu ludzkiej godności. Ukazał związek godności z prawami człowieka, a zarazem zwrócił uwagę, iż zjawisko pokoju oraz ładu społecznego jest ściśle związane z przestrzeganiem owych praw, a wręcz jest tego samorozwijającym się owocem. Wskazując na cechy godności, podkreślił jej fundamentalną rolę w rozwoju nauki, kultury, religii czy też systemu prawa. Nie brakło ciekawych stwierdzeń o tym, że stajemy obecnie przed skłonnością sprowadzania kultury do sfery folkloru, a zarazem przed procesem błędów myślenia i, co za tym idzie, wadliwie podejmowanych decyzji, gdyż coraz częściej pojęcia ogólne stają się - mimo nowoczesnych technologii - niezrozumiałe.

Pierwsze spotkanie ukazało duży potencjał nowego cyklu, co wyraziło się także w możliwości rozmowy i dyskusji nad podejmowanymi tematami.

Kolejne spotkanie odbędzie się 8 grudnia o 17.00, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Organizatorem cyklu jest fundacja "Studium Culturae Ecclesiae".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama