Nowy numer 32/2018 Archiwum

Franciszek przyjmie dzieci z Wrocławia

30 listopada pacjenci wrocławskiej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej zostaną przyjęci na prywatnej audiencji przez ojca świętego Franciszka.

30 listopada pacjenci wrocławskiej Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej zostaną przyjęci na prywatnej audiencji przez ojca świętego Franciszka. Dziś tę radosną informację przekazał Krzysztofowi Bramorskiemu, konsulowi Luksemburga we Wrocławiu, który od początku angażował się w przygotowanie spotkania, Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. – Nuncjusz podkreślił, iż papież z ogromną radością spotka się z dziećmi – relacjonuje przebieg rozmowy K. Bramorski, podkreślając, że nie będzie to spotkanie przy okazji jakiegoś wydarzenia, ale specjalna audiencja dla małych pacjentów. Do Rzymu pojedzie grupa ok. 40–50 osób.

Dzieci ze szpitala przy ul. Bujwida miały okazję dwukrotnie spotykać się z Janem Pawłem II w Rzymie i z Benedyktem XVI w czasie jego pielgrzymki do Polski. – Wytworzyła się pewna tradycja łączności z ojcem świętym – mówi Krzysztof Bramorski i dodaje, że to spontaniczność papieża Franciszka, jego otwartość i życzliwość dla ludzi chorych w sposób naturalny nasunęły pomysł, by poprosić o spotkanie.

Zanim jednak K. Bramorski wystąpił z oficjalnym pismem, prowadził rozmowy w Rzymie oraz w Warszawie na temat możliwości wizyty u papieża, by ostatecznie złożyć prośbę dzieci w nuncjaturze.

Krzysztof Bramorski od wielu lat wspiera wrocławską Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej   Krzysztof Bramorski od wielu lat wspiera wrocławską Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej Archiwum Krzysztofa Bramorskiego Ciekawe jest to, że dokładnie 9 lat temu, 30 listopada 2004 r., mali pacjenci z hematologii mieli możliwość wizyty w Watykanie. Tak to spotkanie wspomina Krzysztof Bramorski: – To była bardzo długa i serdeczna audiencja, która odbywała się w prywatnej bibliotece papieża Jana Pawła II. Dzieci zaśpiewały ojcu świętemu. Papież z każdym rozmawiał. Później było błogosławieństwo i wspólne zdjęcie. Każdy miał możliwość przez ten cały czas być blisko Jana Pawła II.

Konsul ma nadzieję, że spotkanie z Franciszkiem będzie miało bardzo podobny charakter.

Przypomnijmy także, że kancelaria prawna Krzysztofa Bramorskiego od lat wspiera wrocławską Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej, organizując Aukcje Charytatywne, z których łączny dochód wynosi już ponad 500 tys. zł.

Mecenas zaznacza, że spotkanie z papieżem Franciszkiem może dojść do skutku dzięki ogromnemu wsparciu abp. Celestina Migliore oraz pomocy abp. Józefa Kupnego, który specjalnym pismem wsparł inicjatywę.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma