Nowy numer 3/2021 Archiwum

Krzyż obejmuje parafię

Przy pl. Staszica, na terenie parafii pw. św. Bonifacego, poświęcono krzyż i pomnik bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Krzyż i pomnik stoją przy domu katechetycznym, który nosi nazwę "Ciuchcia". Poświęcenie miało miejsce po zakończeniu Mszy św. w kościele parafialnym. W homilii abp Józef Kupny nawiązywał do słów papieża Polaka znajdujących się na cokole pomnika: "Nie lękajcie się. Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi". - Strach nie pozwala nam w pełni radości przeżywać naszej wiary. On kładzie się takim cieniem. Wierzymy, ale nie ma tam takiego entuzjazmu. Człowiek, który się lęka, nie przeżywa swojej wiary w sposób radosny. Człowiek, który się boi, nie jest w stanie dawać także świadectwo swojej wierze. Trzeba nam się uwolnić od takiego lęku - mówił w homilii.

Hierarcha zwrócił także uwagę, że wielu wierzącym towarzyszy lęk przyznania się do Chrystusa, bo ulegli prądowi myślenia, który nakazuje, abyśmy wiarę zamknęli w świątyni i swoich prywatnych domach. - Właściwie przez cały czas słyszymy, że sprawa wiary to sprawa prywatna. Istnieje jakieś radykalne oddzielenie tego, co ziemskie, od tego, co niebieskie, sacrum od profanum - tłumaczył.

Metropolita wrocławski wyraził swoją radość z możliwości poświęcenia krzyża i pomnika. - Cieszę się, że ten krzyż jest na zewnątrz, cieszę się, że w jakiś sposób on będzie obejmował całą parafię. Cieszę się z tego waszego odważnego wyznania wiary, z tego szacunku dla Jana Pawła II. Pragnę wam za to bardzo podziękować - mówił abp J. Kupny.

Cała homilia metropolity wrocławskiego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama