Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sercem jesteśmy na Filipinach

W sieci pojawił się krótki film "Katolicy z Wrocławia dla Filipin".

Widzimy w nim dzieci i młodzież, które stojąc przed wrocławską katedrą i trzymając w dłoniach filipińską flagę, mówią w języku angielskim Filipińczykom, że wiedzą o ich tragedii i chcą, by poczuli, że nie są sami. – Myślimy o was i modlimy się za was – mówią młodzi wrocławianie.

Jako ostatni głos zabiera bp Andrzej Siemieniewski, który tłumaczy, że pomagamy, modląc się za Filipiny, myśląc o tym kraju oraz wspierając ofiary tragedii finansowo. – Nasze serce jest na Filipinach – mówi hierarcha, pytając na zakończenie: –  A ty? Jak Ty możesz pomóc?

Archidiecezja wrocławska włączyła się w akcję pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach. Decyzją abp. Józefa Kupnego dzień 17 listopada był we wszystkich parafiach poświęcony szczególnej modlitwie w intencji poszkodowanych. Tego dnia także zbierano ofiary, które zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

Wierni bardzo pozytywnie odpowiedzieli na apel metropolity. – W naszej parafii kwota, którą udało się zebrać jest zdecydowanie wyższa niż w czasie poprzednich zbiórek – mówi ks. Adam Czternastek, proboszcz niewielkiej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Czepielowicach. Dodaje, że hojność jego parafian na pewno wynika z faktu, iż w niedalekiej przeszłości sami przeżyli tragedię, w czasie której nawałnica zniszczyła wiele domów. – Być może z tego względu łatwiej wczuć im się w to, co przeżywają Filipińczycy – puentuje.

Film jest dziełem działającej przy Radzie Nowej Ewangelizacji fundacji „Vide and Crede”:

Catholics from Wroclaw for the Philippines
ewangelizacja.info

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama