Nowy numer 25/2018 Archiwum

Odpominanie przeszłości

Pod hasłem "Korzenie wolności" odbędzie się we Wrocławiu II Międzynarodowy Festiwal Historyczny Wiek XX "Anamneses".

Festiwal potrwa od 24 do 27 listopada, a jego głównymi gośćmi będą Richard Demarco, Timothy Snyder i Ikjong Joo. Oprócz wykładów, dyskusji i spotkań, organizatorzy przygotowali wystawy i filmy. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu historycy, dziennikarze, ludzie kultury i publiczność z Polski i zagranicy będą rozmawiać o pasjonującej historii przełomu wolnościowego, jaki nastąpił w Europie Środkowej w 1989 r.

Jak tłumaczą twórcy inicjatywy, "próba zrozumienia teraźniejszości i wysiłek budowania przyszłości muszą mieć wspólną cechę - powinny wyrastać z refleksji nad przeszłością. Tytułowe odpomnienia (gr. anamnesis) to słowo klucz do zrozumienia idei Festiwalu, który ma być miejscem przywracania pamięci o dziejach Europy - przeciwstawieniem się zapomnieniu - amnezji".

Wydarzenie przygotowują: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”, Instytut Pamięci Narodowej, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Historii Polski oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego. Imprezę organizacyjnie wspiera miasto Wrocław.

Szczegółowy program na www.anamneses.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma