Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Organiści świętują

Muzycy kościelni chcą wspólnie przeżywać dzień wspomnienia swojej patronki. 22 listopada organizowane są w kilku miejscach koncerty i spotkania osób odpowiedzialnych za muzykę liturgiczną.

Obchody wspomnienia św. Cecylii wyjątkowo uroczyście zapowiadają się w Oławie. Tam bowiem w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła po raz pierwszy zostanie zorganizowane święto wszystkich oławskich muzyków. Rozpocznie je 22 listopada o 18.00 Msza św. sprawowana w intencji osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną celebracji liturgicznych i śpiew. Po Eucharystii przewidziany jest koncert muzyki religijnej, podczas którego wystąpią muzycy pochodzący, mieszkający bądź pracujący w Oławie.

Podobne obchody zostaną zorganizowane we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska w kościele pw. św. Ignacego Loyoli (przy ul. W. Stysia) także o 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św., a następnie odbędzie się koncert organowo-wokalny, w czasie którego będzie można usłyszeć chóry „Vox Ecclesiae” i „Basilica Cantans” pod dyrekcją Mirosławy Jury-Żegleń oraz słuchaczy Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu. W programie: J.S. Bach, A. Bruckner, C. Franck, M. Frisina, W.A. Mozart, F. Nowowiejski J. Rheinberger, C. Saint-Saëns, M. Sawa.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma