GN 28/2018 Archiwum

Klimat świąt

Wrocławski Rynek pachnie choinką i przedświąteczną atmosferą. Tłumy odwiedzają Jarmark Bożonarodzeniowy.

Od 22 listopada, wrocławski Rynek i okoliczne ulice - Oławska i Świdnicka - rozświetliły świąteczne lampki. Ok. 100 wystawców proponuje mieszkańcom miasta i turystom atrakcje kulinarne, rękodzieła oraz zimową odzież. Z możliwości zakupów, ale też poczucia przedświątecznej atmosfery skorzystało w ostatni weekend tysiące ludzi. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest każdego roku "Bajkowy lasek", specjalnie wydzielona strefa dla najmłodszych. Dzieci mogą posłuchać tam tradycyjnych baśni, skorzystać z kolejek i karuzeli.

Organizatorzy Jarmarku przygotowali również wiele jednorazowych atrakcji. Dzisiaj (25 listopada) ustawiana jest ogromna choinka, która rozbłyśnie światełkami 6 grudnia, w dniu wspomnienia św. Mikołaja. Tego dnia ma on również osobiście zawitać w stolicy Dolnego Śląska. Na 7 grudnia zaplanowano świąteczną paradę Mikołajów, natomiast dzień później odbędzie się rzeźbienie lodowej pocztówki z Wrocławia. W kolejne weekendy odbędą się: zimowa parada Elfów (14 grudnia) i świąteczny korowód kolędników (21 grudnia).

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma