GN 28/2018 Archiwum

Zielone św. Mikołaje i Albertówka

29 listopada zaczęła się we Wrocławiu świąteczna kwesta Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta.

– Kwestujemy na rzecz małych podopiecznych schroniska dla bezdomnych kobiet i matek z dziećmi przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu – mówi Piotr Łoziński z Towarzystwa Pomocy. – Zbieramy fundusze na prezenty świąteczne. Jeśli zgromadzimy więcej środków, zostaną przeznaczone na zorganizowanie świąt, a także poprawę jakości wyżywienia mieszkańców w ciągu roku. W akcję angażuje się ok. 200 wolontariuszy. Będą wyposażeni w puszki z napisem „Dla dzieci ze schroniska” i ubrani w stroje św. Mikołajów w zielonych barwach – zielonych, na znak nadziei. Zaangażowały się w to duszpasterstwa akademickie, m.in. Redemptor czy Porcjunkula, uczniowie gimnazjów, liceów. Wielu wolontariuszy przyjaźni się z nami od lat i chętnie włączają się w podobne akcje.

Kwesta – organizowana od 1995 r. – będzie prowadzona 29 i 30 listopada oraz 1 grudnia od 10.00 do ok. 18.00-20.00 we wrocławskich centrach handlowych: Astrze, Galerii Dominikańskiej, Pasażu Grunwaldzkim, Feniksie w Rynku, Podwalu, Selgrosie przy ul. Krakowskiej, Ikei na Bielanach.

To nie jedyna przedświąteczna akcja Towarzystwa Brata Alberta. Od 2 grudnia w ramach bożonarodzeniowego jarmarku na wrocławskim rynku będzie działał domek „Albertówka”. Będą w nim rozprowadzane tzw. Talerzyki Miłosierdzia, do położenia na świąteczny stół dla „niespodziewanego gościa”, a także różne ozdoby świąteczne autorstwa podopiecznych schronisk. Dochód zostanie przeznaczony dla podopiecznych albertyńskich placówek. – Liczy się każda złotówka – zapewnia Piotr.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma