GN 2/2021 Archiwum

Dla budowania więzi

Pod patronatem Gościa Wrocławskiego rozpoczęły się rekolekcje dla małżeństw organizowane przez Domowy Kościół "Maciejówka". Prowadzi je Jacek Pulikowski.

- Celem małżeństwa jest wspólne dążenie do świętości przez budowanie komunii osób na wzór komunii Osób Boskich - mówił podczas konferencji otwierającej adwentowe rekolekcje Jacek Pulikowski. Przekonywał, że o szczęściu człowieka decyduje wierność naszemu powołaniu, a w wypadku uczestników spotkania, wierność małżeństwu.

Rekolekcjonista zwrócił uwagę jak niezwykłą wagę w życiu ma odpowiednia hierarchia. Na pierwszym miejscu ma być małżonka lub małżonek, na kolejnym dzieci, a dopiero na trzecim rodzice i teściowie. Zaznaczył również, że każdy z nas jest stworzony do relacji i nie możemy się bez nich realizować.

Rekolekcje dla małżeństw odbywają się w kościele św. Macieja, na pl. bp. Nankiera. Temat przewodni brzmi: "Budowanie więzi w codzienności". W piątek miała miejsce jeszcze jedna konferencja dla mężczyzn pt.: "Jak być dobrym mężem i ojcem". Zachęcamy do włączenia się w przeżywanie tych ćwiczeń duchowych w kolejnych dniach. W sobotę o godz. 9 rozpocznie się konferencja pt.: "Przeszkody w budowie więzi kobieta - mężczyzna". Po nim odbędzie się spotkanie interaktywne i Msza św. Następnie, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

W niedzielę, 1 grudnia zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu dla kobiet pt.: "Jak być dobrą żoną i matką". Początek o godz. 9. Natomiast o 10 rozpocznie się konferencja dla wszystkich pt.: "Budowanie komunii małżeńskiej przez dobrą komunikację". Po niej, o 11.30, odprawiona zostanie Msza św. kończąca rekolekcje i agapa.

Dla chcących uczestniczyć w rekolekcjach ważna informacja. Podczas sobotnich i niedzielnych spotkań organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama