Nowy numer 24/2018 Archiwum

Są już zwycięzcy

Kto otrzyma pióro ufundowane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, laptopa oraz wiele innych cennych nagród? - jury już zna autorów najlepszych prac, nadesłanych na konkurs „My Polacy - my Dolnoślązacy”.

Dziś do naszej redakcji dotarł list od jednego z patronów honorowych konkursu kardynała Zenona Grocholewskiego, prefekta Kongregacji Edukacji Katolickiej. Wyraża on radość z inicjatywy podjętej przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące oraz „Gościa Niedzielnego”.

„Przesyłając serdeczne pozdrowienia wszystkim uczestnikom IX edycji konkursu życzę, aby wysiłek włożony w przygotowanie tekstów literackich zaowocował nie tylko prezentacją wyszukanego stylu i barwnego języka, ale nade wszystko pozwolił ukazać bogactwo ducha i wrażliwość na dobro, prawdę i piękno” - czytamy w liście hierarchy, który składając gratulacje laureatom życzy, by organizowany każdego roku konkurs promował wartości chrześcijańskie i patriotyczne, ubogacając duchowo dzieci i młodzież. Na zakończenie kard. Grocholewski, dziękując za realizację „wzniosłego projektu edukacyjnego” udziela organizatorom i uczestnikom błogosławieństwa.

Na konkurs przyszło prawie 200 prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjów z całego Dolnego Śląska. Uroczysta gala finałowa konkursu „My Polacy - my Dolnoślązacy” z wręczeniem nagród odbędzie się 5 grudnia o godz. 12.00 w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza.

List kard. Zenona Grocholewskiego, który po raz pierwszy w tym roku objął patronatem honorowym konkurs "O Złote Pióro"   List kard. Zenona Grocholewskiego, który po raz pierwszy w tym roku objął patronatem honorowym konkurs "O Złote Pióro" Ks. Rafał Kowalski /GN
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma