Nowy numer 43/2020 Archiwum

Solidarni z Ukrainą

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej i specjalna iluminacja stadionu – Wrocław wyraża swoje poparcie dla europejskich aspiracji narodu ukraińskiego.

Dziś podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni przyjęli specjalne stanowisko popierające proeuropejskie dążenia Ukraińców. Czytamy w nim m.in.: „Rada Miejska Wrocławia wyraża swoje poparcie dla europejskich aspiracji narodu ukraińskiego. Solidaryzujemy się z uczestnikami masowych, pokojowych demonstracji, które odbywają się obecnie w Kijowie, we Lwowie - który łączą z Wrocławiem więzy partnerstwa - a także w innych miastach Ukrainy. Zdecydowanie popieramy proeuropejskie stanowisko mera Lwowa oraz Lwowskiej Rady Miejskiej. Wyrażamy przekonanie, że w demokratycznym społeczeństwie obywatele mają prawo do publicznego wyrażania swoich poglądów, a używanie wobec demonstrujących przemocy nie mieści się w standardach demokracji. Wierzymy, że spełnią się marzenia Polaków i Ukraińców o pokojowym życiu we wspólnej europejskiej przestrzeni bez granic.”

Wyrazem solidarności z Ukraińcami jest także specjalna iluminacja miejskiego stadionu. Obiekt został podświetlony w niebiesko-żółtych kolorach. Swoje poparcie dla obu inicjatyw wyraził prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, zapewniając, że jest w stałym kontakcie z merem Lwowa Andrijem Sadowym:


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama