Nowy numer 44/2020 Archiwum

Świadectwo złodzieja

Życie nie rozpieszczało Tima Guénarda. Mimo, że wychowała go ulica udało mu się wyrwać z sideł zła, które było wokół niego wszechobecne.

Spotkanie w kościele oo. franciszkanów pw. św. Antoniego zgromadziło ponad 100 osób ciekawych świadectwa autora jednej z najpopularniejszych francuskich publikacji ostatnich lat. Książka "Silniejszy od nienawiści" stała się bestsellerem, który przetłumaczono już na wiele języków świata. We Wrocławiu T. Guénard osobiście wspominał swoją historię i przekonywał, że trzeba odnajdować Boże spojrzenie w oczach drugiego człowieka.

Gdy Tim był bardzo mały zostawiła go matka. Przywiązała go do słupa energetycznego. Ojciec, który się nim zajął, katował go do nieprzytomności. Po trzyletnim leczeniu w szpitalu chłopiec trafił do domu dziecka, a potem do poprawczaka i na ulice Paryża. Mieszkając pod wieżą Eiffla parał się kradzieżami. Należał do gangu okradającego banki i prostytutki. W pewnym momencie postanowił zmienić swoje życie. Dzięki ogromnemu samozaparciu oraz pomocy i świadectwa kapłanów oraz niezwykłych kontaktów z niepełnosprawnymi ze wspólnoty Arka, udało mu się osiągnąć cel. Dziś, korzystając z życiowego doświadczenia, przyjmuje w swoim domu tych, którzy potrzebują pomocy.

Warto poświęcić czas na to, by posłuchać niezwykłej opowieści o podnoszeniu się z upadku i odkrywaniu potęgi miłości.

cz. 1

cz.2

cz. 3

cz. 4

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama