Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ksawery wciąż groźny

Zmarł mężczyzna, który w piątkowe popołudnie wypadł we Wrocławiu z balkonu. Prawdopodobnie przyczyną było gwałtowne uderzenie wiatru.

Złamane drzewo przy pl. Staszica   Złamane drzewo przy pl. Staszica Agata Combik /GN

Mężczyzna wykonywał prace przy elewacji budynku, na rogu ul. Kościuszki i Dąbrowskiego. Wypadł z balkonu na drugim piętrze.

Orkan nad Wrocławiem łamie drzewa, przewraca ciężarówki, strąca dachówki. Wiatr osiągał w porywach 85 km na godzinę. Powalone drzewa i zniszczone trakcji opóźnione są tramwaje i pociągi, straż pożarna usuwa kolejne pnie i konary z dróg i chodników.

Ksawery stał się przyczyną rozczarowania dzieci – z powodu wiatru odwołana została wizyta św. Mikołaja na wrocławskim rynku. Nie rozbłysła w piątek choinka pod ratuszem, nie działa także Jarmark Bożonarodzeniowy – przy zamkniętych stoiskach leżą pokotem świąteczne drzewka.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma