Nowy numer 43/2020 Archiwum

Profesja franciszkanina

W wigilię Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 7 grudnia, w kościele pw. św. Antoniego z Padwy na wrocławskich Karłowicach swoje ostateczne TAK powiedział Bogu franciszkanin, br. Kazimierz Bojnicki.

Złożył tego dnia na ręce ministra prowincjalnego ojca Alana Brzyskiego profesję uroczystą, czyli tzw. śluby wieczyste.

Br. Kazimierz pochodzi z Branic z parafii pw. św. Rodziny. Obecnie studiuje na V roku Wyższego Seminarium Duchownego „Antonianum”, znajdującym się w klasztorze na Karłowicach.

Nie bez powodu na dzień profesji wybrano wigilię tej wielkiej Maryjnej uroczystości – Niepokalaną już od wieków franciszkanie uważają za swoją królową i patronkę. Przez stulecia przyczyniali się oni nie tylko do ostatecznego ogłoszenia przez Kościół prawdy o Niepokalanym Poczęciu jako dogmatu wiary, ale także szerzyli kult bez grzechu poczętej.

W wygłoszonym kazaniu minister prowincjalny życzył br. Kazimierzowi, by nie bał się być nazwanym przez świat „sługą nieużytecznym”, gdyż – jak pisze św. Franciszek w Napomnieniu dziewiętnastym – człowiek jest tym tylko, czym jest w oczach Boga, i niczym więcej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama