Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mikołaj i Złoty Donek

Na ul. Świdnickiej trwa manifestacja związków zawodowych z Dolnego Śląska. Happening potrwa do jutra.

- To szczególny czas i szczególne miejsce. Czas, bo jest to okres mikołajek, przedświąteczny, moment, kiedy się obdarowujemy, a miejsce, bo na ul. Świdnickiej działo się przed laty wiele w związku z happeningami "Pomarańczowej alternatywy" i w takiej konwencji spotykamy się dzisiaj, aby przywitać pomnik "Złotego Donka" - mówi Kazimierz Kimso, przewodniczący Zarządu "Solidarności" Regionu Dolny Śląsk. - Chcemy mu podziękować za wszystkie dobrodziejstwa, jakie ten szczególny Mikołaj nam, przez te wszystkie lata swoich kontrowersyjnych rządów, zaserwował.

Przechodnie mogą zostawić w specjalnej urnie "życzenia" dla premiera. Robert Byczek, student Uniwersytetu Wrocławskiego, mówi, co napisał Donaldowi Tuskowi:

Jak zapowiada K. Kimso, wszystkie kartki zostaną już jutro przesłane do Kancelarii Premiera.

Podczas spotkania został odczytany list do premiera - św. Mikołaja. Mówi wiceprzewodniczący Rady OPZZ województwa dolnośląskiego Antoni Karasiński:

Pomnik "Złotego Donka" stanął na ul. Świdnickiej, na wysokości Hotelu "Monopol". Jest to ta sama figura, która była przywieziona do Warszawy na Dni Protestu we wrześniu tego roku. Pomnik będzie się znajdował przy kościele św.św. Doroty, Wacława i Stanisława jeszcze jutro.

Mikołaj i Złoty Donek   Premiera ochrania "borowik"... Karol Białkowski /GN Mikołaj i Złoty Donek   ...cukierki rozdaje pomocniczka św. Mikołaja Karol Białkowski /GN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj i Złoty Donek   Kazimierz Kimso udzielający wywiadów Karol Białkowski /GN Mikołaj i Złoty Donek   Każdy może zostawić list do św. Mikołaja Karol Białkowski /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama