Nowy numer 4/2019 Archiwum

Orszaki Trzech Króli

We Wrocławiu, ale i w Oleśnicy, w Brzegu oraz Oławie 6 stycznia ruszymy wraz z Mędrcami, by oddać pokłon Dzieciątku.

Organizatorzy wrocławskiego Orszaku Trzech Króli

zapewniają, że mają już za sobą prace związane z dokumentacją urzędową. Przed nimi jeszcze sporo emocji przy przygotowywaniu kolejnych scen i pracy z aktorami. – Do przedsięwzięcia z ogromna otwartością odniósł się nasz nowy metropolita: ks. abpa Józef Kupny – podkreślają.

– Nowością w tegorocznym programie będzie straż ojcowska, odpowiedzialna za bezpieczeństwo najmniejszych aktorów idących w orszaku – mówi Daniel Sokołowski, koordynator projektu. – Atrakcją tegorocznej uroczystości Trzech Króli będzie występ Arki Noego, wieńczący przemarsz.

Wrocławski Orszak Trzech Króli to sporych rozmiarów przedsięwzięcie. W poprzednich latach brało w nich udział ponad stu aktorów, i od trzech do pięciu tysięcy widzów. W jego organizację włączają się osoby z różnych środowisk i organizacji, m.in. rodzice, dzieci i nauczyciele z przedszkola i szkół „Zdrój” oraz „Iskry”, Skauci Europy, Dzieło Nowego Tysiąclecia, służba porządkowa Pielgrzymki Wrocławskiej, duszpasterstwo Wawrzyny.

We Wrocławiu Orszak przejdzie ulicami miasta po raz czwarty. Tym razem wyruszy z Ostrowa Tumskiego o 13.00.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy